Wskazanie programu B+R

Znalezienie odpowiedniego źródła finansowania to trudne zadanie, dlatego jako Horyzontalny Punkt Kontaktowy udzielamy wsparcia w wyborze właściwego programu badawczo-rozwojowego oraz konkretnego konkursu.

Usługa, którą świadczymy obejmuje przedstawienie aktualnie dostępnych możliwości dofinansowania proponowanego zagadnienia. Wskazujemy dostępne tematy konkursowe, omawiamy zakres projektów, zasady uczestnictwa, mechanizmy finansowania oraz wymogi formalne. 

Horyzont Europa

Skupiamy się głównie na Programie Ramowym Horyzont Europa, który zawiera setki tematów konkursowych oraz różne typy projektów, co przedkłada się na wiele możliwości udziału. A zatem warto mieć specjalistę przewodnika, by z łatwością zorientować się w gąszczu zasad i uniknąć błędów. Jednym z głównych zadań Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest wsparcie wszystkich zainteresowanych tym programem.

Najlepiej gdy współpraca z nami rozpoczyna się na samym początku – w momencie poszukiwania finansowania dla pomysłu. Krótka rozmowa pozwala nam ocenić, czy Horyzont Europa jest odpowiednim źródłem. Jeżeli tak jest, szukamy najlepszej formy finansowania oraz konkursu.

Zapraszamy zainteresowane osoby reprezentujące różne podmioty z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego do skorzystania z usługi dotyczącej identyfikacji odpowiedniego programu pozwalającego na dofinansowanie projektów B+R. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach uczestnikami programów B+R są konsorcja tworzone przez podmioty akademickie i biznesowe.

Osoba kontaktowa

Pozostałe usługi

Zamówienia publiczne w Niemczech

Prowadzimy doradztwo dla firm chcących uczestniczyć w niemieckich zamówieniach publicznych.

Zobacz

Ocena pomysłu na biznes

Młodym firmom i doświadczonym graczom oferujemy ocenę ich nowego pomysłu na biznes lub…

Zobacz

Konsultacje wniosku w PR Horyzont Europa

Skomplikowana dokumentacja unijna często zniechęca do napisania i złożenia wniosków projektowych. Z…

Zobacz

Rejestracja Ekspertów Komisji Europejskiej

Pomyśl już dziś o swojej karierze i zarejestruj się w bazie ekspertów Komisji Europejskiej!

Zobacz

Sprzedaż i licencjonowanie technologii

Pomagamy w procesie sprzedaży, licencjonowania lub zakupu technologii i know-how.

Zobacz

Audyt innowacyjności

Badamy potencjał innowacyjny, wskazujemy możliwości rozwoju w obszarze innowacji.

Zobacz

EIC Accelerator Horyzontu Europa dla firm

Doradztwo w zakresie finansowania z EIC Accelerator Horyzontu Europa

Zobacz