Wskazanie programu B+R

Znalezienie odpowiedniego źródła finansowania to trudne zadanie, dlatego jako Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE udzielamy wsparcia w wyborze właściwego programu badawczo-rozwojowego oraz konkretnego konkursu.

Usługa, którą świadczymy obejmuje przedstawienie aktualnie dostępnych możliwości dofinansowania proponowanego zagadnienia wraz z tematyką i zakresem projektu a także, omówienie wskazanego mechanizmu finansowania wraz z określeniem ogólnych zasad uczestnictwa i wymogów formalnych.

Horyzont 2020

Program Komisji Europejskiej Horyzont 2020 to niezliczona liczba konkursów, typów projektów i możliwości, dlatego warto mieć przewodnika, by zorientować się w gąszczu zasad i uniknąć błędów. Jednym z głównych zadań Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest wsparcie wszystkich zainteresowanych tym programem.

Najlepiej gdy współpraca z nami rozpoczyna się na samym początku – w momencie poszukiwania finansowania dla pomysłu. Krótka rozmowa pozwala nam ocenić, czy Horyzont 2020 jest odpowiednim źródłem. Jeżeli tak jest, szukamy najlepszej formy finansowania oraz konkursu. Czy ma to byćprojekt wspierający wymianę wiedzy i rozwój kadry czy może służący testowaniu prototypów rozwiązań? Czy najlepszy będzie wyjazd na stypendium indywidualne, czy projekt badawczy realizowany w międzynarodowym konsorcjum? Jest to punkt wyjścia, który ma wpływ na dalsze prace.

Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie przygotowania wniosku.

 

Poza Horyzontem 2020

Zapraszamy zainteresowane osoby reprezentujące różne podmioty z województwa zachodniopomorskiego do skorzystania z usługi dotyczącej identyfikacji odpowiedniego programu pozwalającego na dofinansowanie projektów B+R.

Ze względu na konieczność przenikania nauki do biznesu, uczestnikami programów B+R są konsorcja tworzone przez naukowców oraz przedsiębiorców.

W celu zapoznania się z krajowymi i międzynarodowymi mechanizmami finansowania badań zachęcamy do zapoznania się z aktualną internetową publikacją Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii pt. "Przewodnik po wybranych funduszach na prace badawczo-rozwojowe", który jest aktualizowany co kwartał.

W aktualnym wydaniu znajdziecie Państwo opis, cele, wielkości dofinansowania i grupy docelowe ponad 30 programów wspierających naukę oraz naukę i biznes, m.in. CORNET, COST, Go Global Poland, ERA-NET czy POIR.

 

Osoba kontaktowa

Podobne usługi

Biura dla mlodych firm

Od 2014 roku Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości dysponuje przestrzeniami biurowymi, które w…

Zobacz

EURAXESS

EURAXESS – Researchers in Motion jest siecią centrów zlokalizowanych na całym świecie. Naszym celem…

Zobacz

Poszukiwanie partnerów badawczych

Chęć uczestnictwa w programach międzynarodowych w przeważającej części wiąże się z koniecznością…

Zobacz

Targi, konferencje i misje gospodarcze

Mamy dostęp do szerokiej bazy wydarzeń targowo – wystawienniczych odbywających się na całym świecie…

Zobacz

Szkolenia dedykowane

Nowoczesny biznes, by się rozwijać, potrzebuje innowacji. Innowacje z kolei, by przyniosły…

Zobacz

Audyt technologiczny

Audyt technologiczny to identyfikacja słabych i mocnych stron przedsiębiorstwa, przeprowadzona w…

Zobacz

Rozwój Modelu Biznesowego

Konsultujemy i pomagamy rozwijać modele biznesowe naszych klientów.

Zobacz

Rejestracja Ekspertów Komisji Europejskiej

Ekspert Komisji Europejskiej – brzmi dumnie i nie jest niemożliwe. Pomyśl już dziś o swojej…

Zobacz

Audyt innowacyjności

Badamy potencjał innowacyjny małych i dużych przedsiębiorstw.

Zobacz