Wskazanie programu B+R

Znalezienie odpowiedniego źródła finansowania to trudne zadanie, dlatego jako Horyzontalny Punkt Kontaktowy udzielamy wsparcia w wyborze właściwego programu badawczo-rozwojowego oraz konkretnego konkursu.

Usługa, którą świadczymy obejmuje przedstawienie aktualnie dostępnych możliwości dofinansowania proponowanego zagadnienia. Wskazujemy dostępne tematy konkursowe, omawiamy zakres projektów, zasady uczestnictwa, mechanizmy finansowania oraz wymogi formalne. 

Horyzont Europa

Skupiamy się głównie na Programie Ramowym Horyzont Europa, który zawiera setki tematów konkursowych oraz różne typy projektów, co przedkłada się na wiele możliwości udziału. A zatem warto mieć specjalistę przewodnika, by z łatwością zorientować się w gąszczu zasad i uniknąć błędów. Jednym z głównych zadań Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest wsparcie wszystkich zainteresowanych tym programem.

Najlepiej gdy współpraca z nami rozpoczyna się na samym początku – w momencie poszukiwania finansowania dla pomysłu. Krótka rozmowa pozwala nam ocenić, czy Horyzont Europa jest odpowiednim źródłem. Jeżeli tak jest, szukamy najlepszej formy finansowania oraz konkursu.

Zapraszamy zainteresowane osoby reprezentujące różne podmioty z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego do skorzystania z usługi dotyczącej identyfikacji odpowiedniego programu pozwalającego na dofinansowanie projektów B+R. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach uczestnikami programów B+R są konsorcja tworzone przez podmioty akademickie i biznesowe.

Osoba kontaktowa

Pozostałe usługi

Opinie o innowacyjności

Przygotowujemy opinie o innowacyjności dot. technologii, produktów, usług i procesów.

Zobacz

Propozycja Wartości - warsztaty (VPC)

Twoja propozycja wartości to powód, dla którego klient ma chcieć kupić coś od ciebie, a nie od…

Zobacz

Doradztwo w realizacji projektów z Horyzontu Europa i Horyzontu 2020

Wszystkie osoby z woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego realizujące projekty z…

Zobacz

Zamówienia publiczne w Niemczech

Prowadzimy doradztwo dla firm chcących uczestniczyć w niemieckich zamówieniach publicznych.

Zobacz

Ocena pomysłu na biznes

Młodym firmom i doświadczonym graczom oferujemy ocenę ich nowego pomysłu na biznes lub…

Zobacz