EEN/O nas

Enterprise Europe Network jest największą na świecie siecią wsparcia współpracy technologicznej i handlowej, dającą możliwość nawiązywania kontaktów międzynarodowych lokalnym firmom i instytucjom

Po rozszerzeniu w 2010 roku o Chiny i Koreę Południową, sieć obejmuje swoim zasięgiem 47 krajów świata, w tym wszystkie 27 państw Unii Europejskiej, obsługiwana jest przez 600 punktów kontaktowych. Dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej, usługi sieci dla przedsiębiorstw są bezpłatne. Więcej informacji.

Głównym celem naszych działań jest rozwój Państwa firmy lub projektu. Działając w ramach Enterprise Europe Network jesteśmy w stanie zapewnić Państwu usługi na najwyższym poziomie. Wspieramy naszych Klientów w nawiązywaniu współpracy z zagranicznymi partnerami, oferujemy profesjonalne doradztwo m.in. z zakresu międzynarodowych kontaktów handlowych i technologicznych, transferu technologii, praw własności intelektualnej oraz innowacyjności. Utrzymujemy bezpośredni kontakt z naukowcami, ekspertami oraz innymi partnerami regionalnymi i zagranicznymi, z których wiedzy i doświadczenia czerpiemy.    

Prowadzone przez nas działania mają odzwierciedlenie w sukcesach naszych Klientów. Nawiązują oni konkretną współpracę z partnerami z zagranicy, zyskując nowych klientów, dostawców czy podwykonawców. W latach 2008-2010, wsparliśmy swoimi działaniami podpisanie 15 międzynarodowych umów handlowych i transferu technologii.

W 2010 roku, jako jedyna instytucja w Polsce, zostaliśmy nagrodzeni prestiżową międzynarodową nagrodą Network Stars, przyznawaną przez Enterprise Europe Network, za doprowadzenie do podpisania przez naszego Klienta najlepszej umowy handlowej w Europie.   

Informacje o ośrodkach Enterprise Europe Network w innych województwach, znajdziesz na http://www.westpoland.pl  

Nasza wiedza, dla Twojej firmy. Zapraszamy.

Logo Enterprise Europe Network Logo Komisji Europejskiej
Nowoczesny biznes, by się rozwijać, potrzebuje innowacji. Innowacje z kolei, by przyniosły pozytywny efekt, muszą być generowane i wdrażane w przemyślany i nieprzypadkowy sposób.
Audyt technologiczny to identyfikacja słabych i mocnych stron przedsiębiorstwa, przeprowadzona w oparciu o m.in. ocenę infrastruktury, kluczowe technologie i know-how firmy.
Badamy potencjał innowacyjny małych i dużych przedsiębiorstw.
Posiadamy dostęp do narzędzi i systemu współpracy umożliwiających poszukiwanie kontaktów handlowych w 600 organizacjach w ponad 60 krajach świata.
Prowadzimy doradztwo dla firm chcących uczestniczyć niemieckich zamówieniach publicznych.
Funkcjonujący w ramach RCIiTT ośrodek Enterprise Europe Network oferuje opracowanie analiz rynków docelowych działalności przedsiębiorstw.
Wspieramy w identyfikowaniu i ochronie praw własności intelektualnej.
Młodym firmom i doświadczonym graczom oferujemy ocenę ich nowego pomysłu na biznes lub dywersyfikację działalności.
Pomagamy w procesie sprzedaży, licencjonowania lub zakupu technologii i know-how.
Mamy dostęp do szerokiej bazy wydarzeń targowo – wystawienniczych odbywających się na całym świecie, a w szczególności w Europie.