Szkolenie pn. "Jak pozyskać kapitał na rozwój przedsiębiorstwa? Dotacje, pożyczki i inne źródła finansowania dla MŚP"

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na szkolenie ze zdobywania funduszy na prowadzenie działalności gospodarczej, które odbędzie 14 maja 2018 r.

Funkcjonowanie i rozwój każdego przedsiębiorstwa wymaga odpowiednich nakładów kapitałowych, które są niezbędne do działalności bieżącej i rozwojowej. Optymalizacja rodzaju i wielkości kapitału decydują o zdobyciu i utrzymaniu pozycji na rynku, jak również wpływają na dalszy rozwój podmiotu. Strategiczne planowanie finansowe powinna mieć miejsce w każdym, nawet najmniejszym podmiocie gospodarczym. Dlatego korzystając z okazji związanej ze zbliżającym się konkursem dotacyjnym dla przedsiębiorców proponujemy Państwu kompendium wiedzy z zakresu wybranych źródeł finansowania inwestycji.

W ramach pierwszego bloku konsultant naszego centrum przybliży możliwości finansowania inwestycji ze środków europejskich w ramach takich programów, jak Regionalny Program Operacyjny czy Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, jak również inicjatywy Jeremy. Doradca inwestycyjny z kolei rzuci trochę światła na kwestie związane z rynkiem kapitałowym, w szczególności podstawami funkcjonowania rynków kapitałowych oraz sposobami na skorzystanie z tego źródła. Na koniec szkolenia zostanie zaprezentowana stosunkowo nowe, ale często niedoceniane przez przedsiębiorców źródło, czyli finansowanie społecznościowe czyli crowdfounding.

Liczba miejsc jest ograniczona obowiązuje wcześniejsza rejestracja na wydarzenie (do 09 maja 2018 r.)

Wiedzą podczas wydarzenia podzielą się prelegenci z praktycznym doświadczeniem z zakresu pozyskiwania funduszy na prowadzenie działalności gospodarczej.

dwrobel.jpg

Daria Wróbel – konsultant ds. transferu technologii RCIITT, menadżer projektów europejskich. Od prawie 10 lat zajmuje się m.in. efektywnym pozyskiwaniem środków, doradztwem z zakresu Funduszy Europejskich, koordynacją oraz rozliczeniem projektów, w szczególności B+R, ochrona środowiska, kulturalne. Z wykształcenia europeista, z zainteresowania ekonomista, z doświadczenia trochę finansista. Prowadziła wykłady z zakresu tematyki zarządzanie projektami m.in. na Uniwersytecie Szczecińskim, Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie czy Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

t.gabryel_kolo.jpg

Tomasz Gabryel - Prokurent, Partner w Dziale Transakcji Kapitałowych. Specjalizuje się w transakcjach kapitałowych, prawie papierów wartościowych oraz funkcjonowaniu spółek kapitałowych. Wpisany na listę biegłych sądowych z zakresu obrotu papierami wartościowymi przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (Licencja Nr 2195 wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego). Posiada uprawnienia Maklera Nadzorującego nadane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Wykładowca Szkoły Giełdowej organizowanej przez GPW S.A. (2008-2012). Członek Związku Maklerów i Doradców. Certyfikowany Doradca Alternatywnego Systemu Obrotu organizowanego przez GPW S.A. (Certyfikat GPW nr 5). Doktorant na Uniwersytecie Szczecińskim, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.

m.galicki.jpg

Marcin Galicki - Założyciel polskiej platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to. Na co dzień wdraża strategie rozwoju oraz nadzoruje marketing i pr firmy. Absolwent Informatyki i Public Relations. Doświadczony marketing manager i organizator eventów kulturalnych i muzycznych. Wokalista w industrial metalowym projekcie muzycznym Cruentus. Zafascynowany kulturą współpracy, crowdsourcingiem oraz finansowaniem społecznościowym na świecie, postanowił zaszczepić go na polskiej ziemi. Fan mocnej muzyki, nowych technologii i ciekawych zjawisk w social mediach i kontrowersyjnej reklamy. "It's better to be a pirate than join the navy".