Jak pozyskać kapitał na rozwój przedsiębiorstwa? Dotacje, pożyczki i inne źródła finansowania dla MŚP

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na szkolenie ze zdobywania funduszy na prowadzenie działalności gospodarczej, które odbędzie 14 maja 2018 r.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
14.05.2018 — 10:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
11.05.2018 — 12:00
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Odpowiednie nakłady kapitałowe są niezbędne by przedsiębiorstwo mogło prowadzić bieżącą działalność oraz rozwijać się. Optymalizacja rodzaju i wielkości kapitału decyduje o pozycji rynkowej firmy, jak również wpływa na dalszy jej rozwój. Strategiczne planowanie finansowe powinno więc mieć miejsce w każdym, nawet najmniejszym podmiocie gospodarczym. Dlatego korzystając z okazji związanej ze zbliżającym się konkursem dotacyjnym dla przedsiębiorców proponujemy Państwu kompendium wiedzy z zakresu wybranych źródeł finansowania inwestycji.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się o możliwościach finansowania inwestycji ze środków europejskich w ramach takich programów, jak Regionalny Program Operacyjny czy Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, jak również inicjatywy Jeremy. Przybliżone zostaną im także podstawy funkcjonowania rynków kapitałowych oraz sposoby na ich wykorzystanie we własnej działalności. Na koniec szkolenia zaprezentujemy stosunkowo nowe, ale często niedoceniane przez przedsiębiorców źródło, czyli finansowanie społecznościowe (crowdfounding).

Szkolenie poprowadzą:

1. Daria Wróbel – konsultant ds. transferu technologii RCIiTT, menadżer projektów europejskich, który od blisko 10 lat zajmuje się efektywnym pozyskiwaniem środków, doradztwem z zakresu Funduszy Europejskich, koordynacją oraz rozliczeniem projektów, w szczególności B+R;
  2. Tomasz Gabryel – prokurent, partner w firmie doradczej Zarzecki, Lasota i Wspólnicy, specjalizujący się w transakcjach kapitałowych, prawie papierów wartościowych oraz funkcjonowaniu spółek kapitałowych;

3. Marcin Galicki – założyciel polskiej platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to

Wykładowca
Zdjęcie portretowe Darii Wróbel
Daria
Wróbel
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII, RCIiTT
Tomasz
Gabryel
Zarzecki, Lasota i Wspólnicy sp. z o.o.
DZIAŁ TRANSAKCJI KAPITAŁOWYCH
Marcin
Galicki
Wspieram.to sp. z o.o.
10:00-10:10
Powitanie: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network - wsparcie nauki i biznesu
Daria Wróbel, RCIiTT ZUT
10:10-12:00
Fundusze europejskie: publiczne wsparcie dla przedsiębiorców
Daria Wróbel, RCIiTT ZUT
12:15-13:45
Rynek kapitałowy: źródło finansowania dla MŚP
Tomasz Gabryel, Zarzecki, Lasota i Wspólnicy sp. z o.o.
14:15-15:45
Crowdfounding: alternatywne źródło finansowania i wprowadzania produktów na rynek
Marcin Galicki, Wspieram.to
not-promoted
sala Tkalnia (116, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie dla właścicieli i pracowników firm posiadających siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego i dziłających w jednej z następujących branż:

administracja i polityka, biotechnologia, budownictwo i architektura, chemia i tworzywa, drewno i meble, edukacja i szkolnictwo, elektronika i automatyka, elektryczna, energetyka i gaz, finanse, księgowość i ubezpieczenia, gastronomia i hotelarstwo, górnictwo, handel hurtowy i detaliczny, ICT, kultura i sztuka, media i informacje, medycyna i zdrowie, morska / stoczniowa, motoryzacja, nanotechnologia, nieruchomości, ochrona mienia, ochrona środowiska, opakowania (w tym papierowe), papier i wyroby papierowe (bez opakowań), poligrafia i reklama, prawo, przemysł i produkcja – inne, rybactwo i rybołówstwo, spożywcza i rolnictwo, stalowa i metalowa, szkło i ceramika, tekstylia, transport i logistyka, turystyka i sport, tytoń - produkcja i sprzedaż, uroda i relaks.

Obowiązuje limit max. 2 osoby z firmy.

Osoba zapisująca się na wydarzenie oświadcza, że zapoznała się z Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach RCIiTT i akceptuje jego treść.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Darii Wróbel
Daria
Wróbel
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia