Nowe oferty współpracy w ramach programu Horyzont 2020

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami współpracy w ramach projektów w Programie Ramowym UE Horyzont 2020.

Przedstawiamy 6 ofert współpracy – poszukiwane są podmioty z różnych sektorów, zarówno ze świata nauki, jak i partnerzy przemysłowi.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami:

  1. Francuskie MŚP poszukuje koordynatora oraz partnerów do przeprowadzenia badań klinicznych, którzy mogliby utworzyć konsorcjum w ramach konkursu: H2020-SC1-DTH-2018-2020. Firma opracowała innowacyjne urządzenie medyczne, umożliwiające wczesne diagnozowanie chorób neurologicznych i psychiatrycznych.
  2. Brytyjska firma, która przygotowuje wniosek w ramach programu EIC Accelerator poszukuje do współpracy partnerów badawczych, w tym wytwórców energii elektrycznej, producentów akumulatorów i producentów pojazdów. Projekt ma na celu zwiększenie liczby opcji ładowania pojazdów elektrycznych w Europie.
  3. Hiszpański uniwersytet poszukuje do finalizacji tworzonego konsorcjum: europejskich państwowych i lokalnych organów ścigania (LEAs - Law Enforcement Agencies), którzy pełnić będą rolę użytkowników końcowych. Celem projektu w ramach konkursu: SU-FCT02-2018-2019-2020 jest zintegrowanie kilku technologii cyfrowych na jednej platformie, która usprawni walkę z przestępczością i terroryzmem.
  4. Brytyjska firma poszukuje do konsorcjum w ramach konkursu: SU-BES02-2018-2019-2020 partnerów z branży ICT. Celem projektu jest opracowanie aplikacji mobilnej do rejestrowania odczytów biometrycznych tęczówki przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań programowych (blockchain, AI).
  5. Brytyjska firma również w ramach ww. konkursu (SU-BES02-2018-2019-2020) poszukuje partnerów do współpracy badawczej. Celem projektu jest rozwój technologii cyfrowej w sposób, który poprawi interakcję pasażerów linii lotniczych w terminalach w celu zapewniania zwiększenia obsługi pasażerów.
  6. Grupa uniwersytetów włoskich z siedzibą w Rzymie szuka partnerów do wzięcia udziału w konkursie: LC-GV-06-2020. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnych kabli aluminiowych do zastosowania w sektorze motoryzacyjnym. W ramach realizacji projektu zaplanowane jest przeprowadzenie studium wykonalności i budowa instalacji pilotażowej. Poszukiwany partner to firma produkująca silniki elektryczne do samochodów, w których uzwojeniach jest możliwe przetestowanie innowacyjnych kabli.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na terminy zgłaszania swojego zainteresowania ofertą. W niektórych przypadkach jest on bardzo krótki.

Zainteresowanych daną ofertą prosimy o kontakt z p. Agnieszką Korpal, Agnieszka.Korpal@zut.edu.pl.

Komentarze