Zgłoś swój pomysł na aplikację, twórz z nami Samsung LABO

Zapraszamy firmy, jednostki administracji publicznej i organizacje pozarządowe do współtworzenia innowacyjnego programu edukacyjnego dla studentów ZUT.

W tym miesiącu rozpoczęła się w Szczecinie już III edycja kursu Samsung LABO. Jest to wspólna inicjatywa firmy Samsung Electronics Polska i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, unikatowa w skali kraju. W ramach kursu studenci Wydziału Informatyki i Wydziału Elektrycznego, przechodząc ścieżki edukacyjne dotyczące technologii i biznesu, nabywają szereg umiejętności związanych z nowoczesną przedsiębiorczością technologiczną.

Kurs Samsung LABO jest zorientowany na rezultaty. Zaliczeniem kursu jest wystąpienie przed zaproszonym jury, w czasie którego prezentowany opracowany przez studentów produkt / aplikacja. Projekty oceniane są przez pryzmat ich rynkowego potencjału oraz szans na osiągnięcie sukcesu. Najlepsze z nich natychmiast trafiają do sprzedaży i dalej do końcowych użytkowników.

Celem kursu jest wzmocnienie i wykorzystanie potencjału studentów do rozwiązywania realnych problemów, zarówno klientów biznesowych, jak i administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do przesyłania swoich pomysłów na aplikacje, które:

  1. Rozwiązałyby problem aktualnie występujący w organizacji czy społeczności, np. problem logistyczny, organizacyjny, komunikacyjny itd.
  2. Dostarczyłyby istotną korzyść, poprzez lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów, istniejących okazji, możliwości nowych technologii.

Przykładowe pomysły:

  • “Jesteśmy operatorem transportu miejskiego, chcielibyśmy wykorzystać technologie mobilne do lepszego informowania pasażerów o czasie przyjazdu autobusu / tramwaju.”
  • “Jako zarządca dużego osiedla przekazujemy wiele informacji mieszkańcom. Być może ułatwieniem komunikacji byłaby komunikacja bezpośrednio na smartfony mieszkańców.”
  • “W naszej firmie codziennie kilka osób jeździ po mieście załatwiając różne sprawy. Gdybyśmy wiedzieli gdzie aktualnie są pracownicy, moglibyśmy lepiej wykorzystać czas ich obecności poza biurem (np. przydzielając kolejną sprawę, która pojawiła się w międzyczasie).”

Zgłoszone propozycje zostaną zaprezentowane studentom, którzy podejmując się danego tematu otrzymają okazję rozwiązania realnego problemu gospodarczego / społecznego, jednocześnie ucząc się i zdobywając potrzebne w pracy zawodowej doświadczenie. Zachęcamy pomysłodawców do kontaktu i współtworzenia powstających aplikacji.

Zwycięzcą poprzedniej edycji kursu była aplikacja ułatwiająca pracę zespołów ratowniczych, która była współtworzona i szybko wdrożona przez lokalną grupę ratunkową. Inne projekty dotyczyły m.in. zwiększenia bezpieczeństwa kierowców czy ułatwienia leczenia chorym na cukrzycę.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 grudnia 2016. Prezentacja gotowych rozwiązań będzie miała miejsce w czerwcu 2017.

Jeśli nie wiesz, czy Twój pomysł / potrzeba nadaje się do realizacji w ramach projektu – zgłoś się.

Szczegółów dotyczących poszukiwanych projektów udziela: Hubert Dyba, email: hubert.dyba@zut.edu.pl, tel: 91 449 43 90

Tagi
Szkolenia