Zachodniopomorskie chce klastrów !

Ponad 60 przedstawicieli świata Nauki, Biznesu oraz Samorządów uczestniczyło w konferencji dotyczącej polityki wspierania klastrów.

1 maja 2011 r. w Szczecinie odbyła się konferencja „Wsparcie polityki klastrowej oraz regionalnych sieci współpracy w województwie zachodniopomorskim” organizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.
Konferencja spotkała się z bardzo dużym odzewem przedstawicieli świata Nauki i Biznesu oraz Samorządu Województwa. Wzięli w nim udział przedstawiciele klastrów i inicjatyw klastrowych z województwa zachodniopomorskiego, łącznie ponad 60 osób.
Podczas spotkania poruszane były tematy dotyczące m.in. współpracy nauki z gospodarką w świetle nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, przedstawiono wstępne wyniki badań nad regionalną gospodarką pod kątem identyfikacji potencjalnych klastrów oraz poruszano zagadnienie współpracy multilateralnej na rzecz transferu wiedzy.
Uczestnicy konferencji bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji panelowej.
Jeden z punktów programu poświęcony został na omówienie dobrych praktyk współpracy nauki z gospodarką na przykładzie realizowanego projektu systemowego "Transfer wiedzy w regionie poprzez rozwój sieci współpracy".

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy do kontaktu z Centrum Klasteringu funkcjonującym w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii:

Jacek Drożdżal
jdrozdzal@zut.edu.pl

Konferencja odbyła się w ramach projektu  „Transfer wiedzy w regionie poprzez rozwój sieci współpracy” realizowanego w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.2 Regionalne strategie innowacji, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.