"Wyjedź, skorzystaj, rozwiń skrzydła - RISE w Horyzoncie 2020" - warsztaty

Pracowników naukowych i przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego zapraszamy na warsztaty "Wyjedź, skorzystaj, rozwiń skrzydła - RISE w Horyzoncie 2020", które odbędą się 10 lutego 2017 r.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty pn. „Wyjedź, skorzystaj, rozwiń skrzydła - RISE w Horyzoncie 2020”. Odbędą się one 10 lutego br., w godz. 09:00-13:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, ul. Jagiellońska 20-21, sala "Szwalnia" (s. 115, I piętro).

Warsztaty będą dotyczyły aktualnie otwartego konkursu Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w ramach Horyzontu 2020. RISE polega na wymianie pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, w tym doktoranci oraz kadra zarządzająca, administracyjna i techniczna) pracującymi w różnych krajach i sektorach (np. sektor akademicki i biznes/przemysł). Dzięki temu programowi możliwe jest prowadzenie projektu badawczego oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i działania sieciujące, takie jak konferencje, szkolenia, spotkania. Szczególnie wskazany jest udział małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zasadami ubiegania się o grant w ramach Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w Horyzoncie 2020. Podczas spotkania przedstawione zostaną kluczowe elementy wniosku, praktyczne porady oraz zasady pisania wniosku projektowego. Dzięki formie warsztatowej, w której będą miały miejsce ćwiczenia grupowe przećwiczone zostaną praktyczne aspekty aplikowania o grant.

Warsztaty poprowadzi Edyta Pazura-Umecka, konsultantka ds. Programów Badawczych w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

Więcej informacji na temat konkursu RISE TUTAJ. Program szkolenia oraz rejestracja dostępne TUTAJ.

O przyjęciu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: epazura@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 41 53.