Wsparcie dla kobiet w Horyzoncie 2020 – EMPOWA

EMPOWA (Enhancing More Participation of Women Entrepreneurs‘ Activities) działa na rzecz zachęcania i wspierania kobiet-przedsiębiorców do wzięcia udziału w programie SME Instrument (Instrumencie dla MŚP) będącym częścią Horyzontu 2020, dedykowaną dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Pomimo starań Komisji Europejskiej, uczestnictwo kobiet w programie Horyzont 2020 było do tej pory znacznie niższe niż mężczyzn. EMPOWA łączy przedsiębiorcze kobiety, pomaga im dzielić się doświadczeniami i sukcesami, tak aby edukować i zachęcać inne kobiety do działania i wpływu na rynek europejski i globalny.

Celem EMPOWA jest znalezienie i wspieranie jak największej ilości przedsiębiorczych kobiet oraz tych, które mają pomysł na innowacyjny produkt lub usługę.

Panie mogą skorzystać z różnego rodzaju działań wspierających, które w znacznym stopniu ułatwiają uczestnictwo w programie Horyzont 2020. Dostępne usługi to:

- szkolenia,

- mentoring,

- doradztwo.

Więcej informacji o projekcie EMPOWA można uzyskać na stronie internetowej.