Webinar: Klastry i misje w Horyzoncie Europa

Zapraszamy naukowców i przedsiębiorców poruszających się w obszarze badań i innowacji na webinar poświęcony klastrom i misjom w programie ramowym Horyzont Europa, które odbędzie się 30 czerwca br. w godz. 10.00 – 11.15.

Zgodnie ze strukturą programu ramowego Horyzont Europa klastry i misje znajdują się w II filarze: Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa. W ramach klastrów przewiduje się rozwój kluczowych technologii i rozwiązań stanowiących podstawę polityki UE oraz celów zrównoważonego rozwoju. Z kolei, celem misji jest sprostanie największym globalnym wyzwaniom poprzez zaproponowanie i wdrożenie nowych rozwiązań systemowych, które doprowadzą do przemian społecznych.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się więcej na temat klastrów i misji, poznają ich strukturę i cele, a także nauczą się odnajdywać konkursy z konkretnych dziedzin naukowych na portalu Komisji Europejskiej  -  Funding & tender opportunities. 

Szkolenie poprowadzą konsultantki Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia: p. Agnieszka Korpal oraz p. Anna Przybysz

Zapraszamy do rejestracji!

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela p. Anna Przybysz, e-mail: Anna.Przybysz@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53.

Misje i klastry w Horyzoncie Europa (1).gif

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 

Tagi
Szkolenia
Komentarze