Warsztaty: Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument

Zapraszamy pracowników i właścicieli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego na warsztaty, które pomogą w przygotowaniu wniosków do programu SME Instrument (Instrument dla MŚP), które odbędą się 22 maja 2018 r. w siedzibie RCIiTT.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty pt. "Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument", które odbędą się 22 maja br. w godz. 8:30-15:30 w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ulicy Jagiellońskiej 20-21 w Szczecinie, w sali Szwalnia (115, I piętro).

Celem warsztatów jest przygotowanie firm do aplikowania do 1. fazy SME Instrumentu w ramach Horyzontu 2020. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, czego oczekuje Komisja Europejska od projektów zgłaszanych do programu oraz jak podejść do zagadnienia, by najtrafniej spełnić te wymagania i otrzymać dofinansowanie. Przedstawione zostaną zasady SME Instrumentu, kryteria oceny projektów oraz czynniki decydujące o sukcesie bądź porażce w aplikowaniu. Ponadto zaprezentowane zostaną narzędzia, które pomogą w wypełnieniu wniosku oraz zakres wsparcia ze strony RCIiTT w ramach przygotowania do SME Instrumentu i późniejszej realizacji projektu.

Warsztaty poprowadzi ekspertka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, pani Katarzyna Bartkowiak.

SME Instrument, inaczej Instrument dla MŚP, to mechanizm finansowania najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez europejskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W jego ramach firma może otrzymać nawet 2,5 mln euro na udoskonalenie prototypu rozwiązania (produktu, usługi, procesu, modelu biznesowego) i pilotażowe wprowadzenie go na co najmniej europejski rynek. Najważniejszymi warunkami otrzymania finansowania są innowacyjność, posiadanie przez firmę prototypu oraz umiejętność przekonania ewaluatorów do swojej wizji komercjalizacji pomysłu. Mechanizm składa się z 3 faz. Zadaniem pierwszej jest sfinansowanie przygotowania studium wykonalności i szczegółowego biznesplanu przedsięwzięcia. Firma dostaje na to z Komisji Europejskiej 50 tysięcy euro. W fazie drugiej zostaje przetestowany i udoskonalony prototyp rozwiązania przy maksymalnym dofinansowaniu w wysokości 2,5 mln euro. Ostatnia faza wspiera wejście na rynek. Wnioski o dofinansowanie w języku angielskim składane są do dwóch pierwszych faz, przy czym Komisja rekomenduje rozpoczęcie od fazy pierwszej.

Więcej informacji na temat SME Instrumentu można znaleźć w załączniku. Program szkolenia oraz rejestracja dostępne są TUTAJ.

 

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: kbartkowiak@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 43 91.

 

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Tagi
Szkolenia