Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument

Zapraszamy właścicieli oraz pracowników mikro- małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego na warsztaty dotyczące przygotowania wniosków do programu SME Instrument.

Liczba miejsc
20
Data rozpoczęcia
22.05.2018 — 08:30
Termin przyjmowania zgłoszeń
18.05.2018 — 14:00
Rodzaj wydarzenia
Warsztat
Opis wydarzenia

SME Instrument to mechanizm finansowania najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez europejskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W jego ramach firma może otrzymać nawet 2,5 mln euro na udoskonalenie prototypu rozwiązania (produktu, usługi, procesu, modelu biznesowego) i pilotażowe wprowadzenie go na co najmniej europejski rynek.

Celem warsztatów jest przygotowanie firm do aplikowania do 1. fazy SME Instrumentu w ramach Horyzontu 2020. Uczestnicy wydarzenia poznają oczekiwania Komisji Europejskiej względem projektów zgłaszanych do programu oraz dowiedzą się jak podejść do zagadnienia, by najtrafniej spełnić te wymagania i otrzymać dofinansowanie. W szczególności zaprezentowane zostaną narzędzia, które pomogą w wypełnieniu wniosku oraz zakres wsparcia ze strony RCIiTT w ramach przygotowania do SME Instrumentu i późniejszej realizacji projektu.

Warsztaty poprowadzi ekspertka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, pani Katarzyna Bartkowiak.

Wykładowca
Rysunek konturowy symbolizujący portret
Fałsz
Katarzyna
Bartkowiak
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE. Specjalizuje się w finansowaniu przedsiębiorstw w ramach programu Horyzont 2020. Wspiera przygotowanie wniosków do SME instrumentu i realizację projektów. Doświadczony trener i konsultant.
Tak
Nie
Agenda
08:30-10:10
SME Instrument – co trzeba o nim wiedzieć?
Katarzyna Bartkowiak, RCIiTT ZUT
not-promoted
10:25-11:55
Strategia przygotowania projektu
Katarzyna Bartkowiak, RCIiTT ZUT
not-promoted
12:25-13:50
Strategia przygotowania projektu
Katarzyna Bartkowiak, RCIiTT ZUT
not-promoted
13:50-14:00
Nie musisz wszystkiego robić sam: wsparcie RCIiTT
Hubert Dyba, RCIiTT ZUT
not-promoted
14:15-15:30
Warto zostać do samego końca
Katarzyna Bartkowiak, RCIiTT ZUT
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
Lokalizacja
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21
70-363 Szczecin
Polska

Kryteria rekrutacji

Warsztaty przewidziane są dla właścicieli bądź pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw mających swoją siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego oraz działających w jednej z następujących branżach:

Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.

Osoba zapisująca się na wydarzenie oświadcza, że zapoznała się z Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach RCIiTT i akceptuje jego treść.

Organizator wydarzenia
Rysunek konturowy symbolizujący portret
Katarzyna
Bartkowiak
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

konsultant ds. programów badawczych UE

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia

  • #009ED2
  • #FFA500
  • #59A832
15.07.2020
Dyżur ekspercki