Szkolenie pn. „Regionalna Szkoła HERCULES”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tygodniowym szkoleniu pn. „Regionalna Szkoła HERCULES”, który odbędzie się w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie w terminie 4-9 listopada 2018r.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu koordynowanego przez Université Grenoble Alpes, który kierowany jest do studentów, doktorantów i doświadczonych naukowców z europejskich i pozaeuropejskich uniwersytetów i laboratoriów, w dziedzinie promieniowania neutronowego i synchrotronowego dla badań materii skondensowanej (biologia, chemia , fizyka, nauki o materiałach, nauki o Ziemi, zastosowania przemysłowe).

Szkolenie składać się będzie z wykładów i ćwiczeń praktycznych poświęconych tematyce promieniowania synchrotronowego, w tym:

• wprowadzenie do promieniowania synchrotronowego i interakcji z materią
  • spektroskopia i absorpcja
  • dyfrakcja proszkowa
  • techniki obrazowania
  • biologia i miękka skondensowana materia
  • ARPES i XPEEM
  • wprowadzenie do neutronów
  • wprowadzenie do XFEL

Szkolenie obejmie zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne na temat linii promiennych SOLARIS i powiązanych z nimi laboratoriów.

Termin rejestracji upływa 23 września 2018 r. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie przesłanych aplikacji. Ogłoszenie wyników odbędzie się do 2 października 2018 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: user.solaris@uj.edu.pl.