Poszukiwani partnerzy do projektów w Horyzoncie Europa!

W zeszłym tygodniu otwarte zostały nabory do wielu konkursów w Programie Ramowym Horyzont Europa. Pojawiają się też pierwsze oferty nawiązania współpracy. Przedstawiamy zespoły z Holandii gotowe do udziału w projektach badawczo-innowacyjnych.

Erasmus University Medical Center w Rotterdamie oferuje swoje wsparcie w ramach konkursu „Controlling infection on large passenger ships” w klastrze 5.: Klimat, energia, mobilność. Uniwersytet od wielu lat zajmuje się zapobieganiem transmisji drobnoustrojów, zwłaszcza pochodzących ze środowiska nieożywionego. Swój udział w projekcie będzie opierać na specjalistycznej wiedzy o mikroorganizmach oraz towarzyszących im drogach transmisji. Uniwersytet w Rotterdamie ma możliwość badania różnych parametrów i ich wpływu na drobnoustroje w warunkach in vitro za pomocą symulacji. Naukowcy gotowi są podjąć się prowadzenia lub współprowadzenia pakietu pracy w tych tematach.
Szczegóły oferty.

OnePlanet Research Center przedstawia swoją ofertę jako partnera do projektów w klastrze 1. (Zdrowie) oraz klastrze 4. (Technologie Cyfrowe, Przemysł i Przestrzeń kosmiczna) – w konkursach o tematyce „An ecosystem for digital twins in healthcare” oraz w konkursach: „Transition to healthy and sustainable dietary behaviour” oraz „A roadmap for personalised prevention”. Centrum może podjąć się prowadzenia pakietu pracy dotyczącego wykorzystania danych dotyczących stylu życia (dieta, ruch), pomiarów fizjologicznych (monitorowanie funkcji życiowych w czasie rzeczywistym) w celu generowania sprzężenia zwrotnego w pętli zamkniętej. OnePlanet Research Center to partnerstwo zajmujące się nanoelektroniką, rolnictwem, żywnością i technologią zdrowotną, a swoje działania koncentrują na opracowaniu sterowanej przez sztuczną inteligencję platformy cyfrowej do gromadzenia, integracji i analizy danych dotyczących zdrowia i odżywiania zbieranych za pomocą czujników.
Szczegóły oferty.

Partnerów chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu z konsultantem Regionalnego Punktu Kontaktowego: p. Aleksandrą Albińską, e-mail: Aleksandra.Albinska@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23.