Konkurs „Trzecia Misja Uczelni” w Programie POWER, DZIAŁANIE 3.1

Konkurs pn. „Trzecia Misja Uczelni” w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dotyczy opracowania programów kształcenia i realizacji działań dydaktycznych, kursów, szkoleń dla niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego.

Najważniejsze informacje związane z przygotowaniem wniosku:

• Wnioskodawcą projektu jest uczelnia, która w celu realizacji projektu nawiąże, do dnia podpisania umowy o dofinansowanie projektu, formalną współpracę z podmiotem działającym na rzecz edukacji, którego doświadczenie i merytoryczny zakres działalności związane są z celami projektu.
  • Projekt przewiduje wyłącznie opracowanie programów kształcenia i realizację działań dydaktycznych, kursów, szkoleń (m.in. w ramach uniwersytetów dziecięcych, uniwersytetów drugiego i trzeciego wieku), wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego lub organizacjami pozarządowymi dla niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego, służących rozwijaniu u jego uczestników kompetencji pozwalających na:

- aktywizację społeczną i zawodową;
- poszerzanie wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwój zainteresowań;
- pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej;
- zapobieganie społecznemu wykluczeniu.

• Maksymalna wartość projektu wynosi 2 000 000 PLN.
  • Wydatki muszą być zgodne z katalogiem dopuszczalnych kosztów oraz maksymalnymi stawkami określonymi w regulaminie konkursu oraz w załączniku nr 7 do tego regulaminu (standard kosztów).
  • Projekt może trwać nie krócej niż 12 miesięcy i nie dłużej niż 36 miesięcy.
  • Wymagany wkład własny: 3% wartości projektu.

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane od dnia 18 maja 2018 r. do dnia 26 czerwca 2018 r. w formie elektronicznej poprzez System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA.

Opiekunem konkursu w Centrum Zarządzania Projektami RCIiTT jest p. Marzena Pietrzyk, mpietrzyk@zut.edu.pl, tel. 449 4885