Konkurs: Projektowanie uniwersalne w ramach programu power

W dniu 30 września 2019 Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, ogłosiła w ramach Działania 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych nr POWR.03.05.00-IP.08-00-PUN/19 konkurs pt. „Projektowanie Uniwersalne” dotyczący opracowania i wdrożenia w ramach programu studiów zajęć obowiązkowych obejmujących projektowanie uniwersalne.

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane: od dnia 31 października 2019 do dnia 2 grudnia 2019 (do godz. 14.00).

Szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronie internetowej.

Najważniejsze informacje związane z przygotowaniem wniosku:

  • Zajęcia obowiązkowe w programie studiów, obejmujące projektowanie uniwersalne, umożliwiające studentom poznanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz praktyczne zastosowanie zasad uniwersalnego projektowania produktów i usług, realizowane w projekcie, muszą być opracowane w oparciu o modelowe rozwiązania i wdrażane w projekcie na studiach I stopnia i/lub II stopnia i/lub na jednolitych studiach magisterskich (modele stanowią jeden z załączników do Regulaminu konkursu).
  • Zajęcia obowiązkowe w programie studiów, obejmujące projektowanie uniwersalne, będą prowadzone wyłącznie przez kadrę dydaktyczną posiadająca odpowiednie przygotowanie merytoryczne. W związku z tym, w projekcie można przewidzieć dodatkowe działania, w wymiarze nieprzekraczającym 20% wartości budżetu projektu, które mają na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry w zakresie nauczania projektowania uniwersalnego.
  • Kierunek lub kierunki, na którym/ych będą realizowane działania w ramach projektu, nie mogą posiadać – na dzień złożenia wniosku – negatywnej lub warunkowej oceny jakości kształcenia PKA.  
  • Średni koszt wsparcia przypadający na jednego uczestnika w projekcie nie może przekroczyć 20 000,00 PLN.
  • Projekt nie może trwać dłużej niż do 30 września 2023 r.
  • Wymagany wkład własny: 3% wartości projektu.

Wnioski składane są:

  • w formie elektronicznej poprzez System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA.  

Opiekun konkursu: Marzena Pietrzyk, e-mail: mpietrzyk@zut.edu.pl; tel. 91 449 48 85.

 

Komentarze