Horizon IP Scan dla firm z sektora MŚP - sesje informacyjne European IP Helpdesk w sierpniu i wrześniu 2022 r.

Firmy z sektora MŚP zainteresowane tematem własności intelektualnej w projektach finansowanych z Horyzontu Europa we współpracy partnerami, zapraszamy na spotkania online poświęcone usłudze Horizon IP Scan, które odbędą się w formie online w dniach 17 sierpnia o godz. 16:00 oraz 14 września o godz. 16:00.
Podczas krótkiej, 20-minutowej sesji informacyjnej zostaną przedstawione podstawowe informacje na temat tej inicjatywy Komisji Europejskiej – m.in. kto może skorzystać z oferty, jakie korzyści można uzyskać.

Horizon IP Scan to dostosowana do potrzeb, bezpłatna usługa w zakresie własności intelektualnej, świadczona przez Komisję Europejską. Ma ona wesprzeć europejskie przedsiębiorstwa z sektora MŚP (w tym start-upy) zaangażowane we wspólne projekty badawcze i innowacyjne finansowane przez Unię Europejską w efektywnym zarządzaniu własnością intelektualną. 

Firmy często mają trudności z oceną i ochroną IP, którą wnoszą do współpracy. Dzięki Horizon IP Scan mogą m. in. uzyskać lepszy obraz istniejącej własności intelektualnej wniesionej do projektu, otrzymać wsparcie w opracowaniu wspólnej strategii zarządzania nią i jej wykorzystania.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja:

Sesja informacyjna będzie prowadzona w języku angielskim.

W przypadku dodatkowych pytań/wątpliwości zapraszamy do kontaktu z konsultantką Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, p. Agnieszką Bujny, e-mail: Agnieszka.Bujny@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53.
 

Horizon IP Scan.png
Podpis
Komentarze