Hakaton #EuvsVirus

Zachęcamy do zostania partnerem EUvsVirus - ogólnoeuropejskiego hakatonu non-profit prowadzonego online przez Komisję Europejską i zespoły organizujące krajowe maratony projektowania. Hakaton #EuvsVirus organizowany będzie w dniach 24–26 kwietnia 2020 r. i zgromadzi międzynarodowe zespoły, których celem jest przedstawienie nowych rozwiązań kryzysu COVID lub dostosować i rozszerzyć istniejące. #EuvsVirus UE został oficjalnie zatwierdzony przez Radę (27 państw członkowskich) jako jedno z 10 wspólnych, rzetelnych działań.

Potrzebnych jest aż 60 000 osób do współpracy!

Poszukiwane są uczelnie, które dałyby wsparcie w następujących etapach:
1. Upowszechnianie informacji i promocja inicjatywy #EUvsVirus (i jej wyniki) w całej Europie za pośrednictwem ustalonych kanałów komunikacji, aby projekty odpowiadały potrzebom odbiorców;
2. Identyfikacja mentorów- pomoc i wsparcie zespołów;
3. Poszukiwanie komisji oceniającej, która wyłoni zwycięzców;
4. Znalezienie źródeł finansowania (sponsoring, stypendia) dla zwycięskich zespołów.;
5. Inne wsparcie o wyraźnym wpływie społecznym.

Jeśli Wasza uczelnia może wesprzeć inicjatywę - jeszcze dziś 14 kwietnia 2020 r. prosimy o wypełnienie formularza.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy także do kontaktu: RTD-PAN-EUROPEAN-COVID-HACKATHON@ec.europa.eu

ec_rtd_pan-eu-hackathon.png