Dofinansowanie na uzyskanie ochrony patentowej za granicą dla firm – już dostępne!

21 maja Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków z Poddziałania 5.4.1 POIG pt. „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej”.


21 maja Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków z Poddziałania 5.4.1 POIG pt. „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej”.

Wnioski można składać od 4 czerwca do wyczerpania puli, lecz nie dłużej niż do końca 2012 r. Pula środków na ten rok to aż 35 mln złotych.

W ramach Poddziałania 5.4.1, wsparcie na uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej może zostać udzielone z przeznaczeniem na pokrycie kosztów:  

przygotowania zgłoszenia wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego przez zawodowego pełnomocnika, który zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju jest uprawniony do występowania przed właściwym organem ochrony własności przemysłowej;
zgłoszenia przez zawodowego pełnomocnika wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego do właściwego organu w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne, unijne lub międzynarodowe organy ochrony własności przemysłowej oraz prowadzenia postępowania przed właściwym krajowym, regionalnym, unijnym lub międzynarodowym organem ochrony własności przemysłowej albo prowadzenia postępowania wyłącznie przed właściwym krajowym, regionalnym lub unijnym organem ochrony własności przemysłowej, w przypadku gdy międzynarodowa, unijna lub regionalna faza procedury ochrony własności przemysłowej została zakończona przed złożeniem wniosku o udzielenie wsparcia;
zakupu, w związku z przygotowaniem zgłoszenia, zgłoszeniem lub prowadzeniem postępowania, o których mowa w pkt 1 i 2, analiz i ekspertyz prawnych, ekonomicznych, marketingowych i technicznych dotyczących przedmiotu zgłoszenia lub postępowania, w tym w zakresie wyceny wartości własności intelektualnej, perspektyw rynkowych i uwarunkowań prawnych komercjalizacji oraz zarządzania w przedsiębiorstwie prawami własności przemysłowej;
postępowania w celu obrony prawa, w związku z wniesieniem zarzutów w trakcie rozpatrywania zgłoszenia, o którym mowa w pkt 2, lub wniesieniem sprzeciwu po przyznaniu prawa. 
 

O wsparcie mogą obiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Wysokość wsparcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych.

Komentarze