Nowe oferty współpracy w ramach programu Horyzont 2020 - czerwiec 2020

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami współpracy w ramach projektów w Programie Ramowym UE Horyzont 2020. Poszukiwani są partnerzy z różnych sektorów, w tym ze świata naukowi oraz przemysłu.

  1. W ramach konkursu H2020-SC1-PHE-CORONAVIRUS-2020-2D poszukiwany jest partner odgrywający rolę użytkownika końcowego np. szpital, którego zadaniem będzie ostateczna walidacja innowacyjnego systemu filtrowania, służącego do wykrywania wirusa SARS-Cov2. Ze względu na konieczność pracy z zainfekowanymi próbkami biologicznymi, warunkiem współpracy jest przeprowadzenie niezbędnych procedur celem uzyskania poziomu bezpieczeństwa biologicznego na poziomie BSL-3.
  2. Uniwersytecki instytut badawczy z Łotwy poszukuje partnerów do projektu M-ERA NET. Jego celem jest opracowanie mocnych i lekkich palet transportowych z trwałych materiałów kompozytowych, wytwarzanych m.in. z włókna lnu lub konopi, poddanych recyklingowi z poziomu TRL2 do co najmniej TRL4. Potrzebny jest koordynator projektu, a także partnerzy do produkcji mat, mieszanek, modelowania strukturalnego, optymalizacji palet oraz producent produktu końcowego.
  3. Hiszpańska firma, ekspert w dziedzinie elektroprzędzenia, jest gotowa opracować automatyczny sprzęt do drukowania biologicznego materiałów nanokompozytowych z ultradrobnymi włóknami dla sektora inżynierii tkankowej w ramach DIH-HERO (H2020-DT-2018-1). Digital Innovation Hub Healthcare Robotics (DIH-HERO) to niezależna i trwała platforma dla osób aktywnych w ekosystemie opieki zdrowotnej, której celem jest przyspieszenie innowacji i skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek dzięki ogólnoeuropejskiej sieci. Poszukiwany jest partner z doświadczeniem w produkcji tkanek przy użyciu biodruku, który będzie uczestniczyć w określaniu specyfikacji sprzętu, procesie produkcyjnym i walidacji. Drukowane struktury będą łączyć materiały już stosowane, czyli hydrożele i bio-atramenty z najdrobniejszymi strukturami włókien. Tradycyjne technologie zintegrowane zostaną z elektroprzędzeniem oraz elektrolitycznym znakowaniem.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na terminy zgłaszania swojego zainteresowania ofertą. Więcej informacji udzieli p. Sara Tabor-Osińska, konsultant ds. Programów Ramowych, Sara.Tabor@zut.edu.pl.

Komentarze