Oferta stypendialna w ramach Programu Individual Fellowship MSCA w Hiszpanii

Uniwersytet Complutense w Madrycie, zaprasza doświadczonych naukowców do wspólnego aplikowania o grant Individual Fellowship w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) w PR Horyzont 2020. Individual Fellowship MSCA jest programem stypendialnym mającym za zadanie wspierać rozwój kreatywności i innowacyjnego potencjału naukowców poprzez pracę nad indywidualnym projektem badawczym w sektorze akademickim lub pozaakademickim w Europie i/lub poza jej granicami.

Uniwersytet Complutense w Madrycie (UCM) to największa jednostka badawcza w tym mieście i jeden z wiodących ośrodków naukowych w całej Hiszpanii. Nowoczesna infrastruktura i międzynarodowe środowisko sprawiają, że idealnie nadaje się do pełnienia roli Host Institution, która zapewni wnioskodawcom wsparcie podczas całego procesu przygotowania i realizacji wniosku.

Stypendia przyznane w ramach Individual Fellowship MSCA pozwalają pokryć nie tylko koszty indywidualnego projektu badawczego, ale również udziału w konferencjach oraz różnego rodzaju szkoleniach, w tym rozwijających umiejętności i poszerzających wiedzę np. z zakresu transferu technologii, zarządzania zespołami i projektami badawczymi czy przedsiębiorczości.

Naukowców, którzy są gotowi zrobić kolejny krok na drodze rozwoju swojej kariery, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki umieszczonej na stronie internetowej UCM. Narzędzie pomoże odnaleźć odpowiednią ofertę zgodną z doświadczeniem zawodowym - po zastosowaniu filtrów można przeszukiwać bazę UCM według wydziału, obszaru badań i proponowanego tematu czy opisu grupy badawczej. Następnie należy skontaktować się bezpośrednio z podanym opiekunem naukowym do 15 czerwca 2020 r. Niektóre oferty wymagają przesłania określonych dokumentów – prosimy zwracać na to szczególną uwagę.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej UCM.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Regionalnym Punktem Kontaktowym PR UE z p. Agnieszką Aloksa: Agnieszka.Aloksa@zut.edu.pl.