Znakowanie żywności oraz bezpieczeństwo materiałów i wyrobów do kontaktu z żywnością – aktualne problemy

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP serdecznie zaprasza przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu.

Program szkolenia obejmuje zagadnienia dotyczące:

• Odpowiedzialności prawnej za produkt spożywczy wdrożony do sprzedaży
  • Przepisów dotyczących znakowania żywności
  • Rzetelnego informowania konsumenta
  • W części warsztatowej szkolenia będzie okazja do zaprojektowania własnej etykiety

Szkolenie skierowane jest do technologów, kierowników jakości, działów marketingu, osób odpowiedzialnych za znakowanie środków spożywczych

Szkolenie poprowadzi Pani Katarzyna Szatkowska – technolog żywności i specjalista ds. prawa żywnościowego w Centrum Znakowania Żywności (www.CentrmZZ.pl). Absolwentka technologii żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz biotechnologii Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu, która część swoich studiów odbywała na zagranicznych projektach naukowych, m.in. na Harvard Medical School w USA, University College Cork w Irlandii oraz Norwegian University of Science and Technology w Norwegii. Laureatka licznych nagród, w tym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia naukowe, „Studenckiego Nobla”, konkursu „Primus Inter Pares” oraz „Obywatelka poszukiwana”. Specjalizuje się w zakresie etykietowania środków spożywczych ( w tym suplementów diety), projektowaniu nowych produktów i ich marketingu oraz ocenie bezpieczeństwa. Na co dzień pomaga podmiotom branży spożywczej w licznych kwestiach związanych z prawem żywnościowym.

Wymogi formalne:

• szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego
  • Z jednej firmy mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby

Szkolenie odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2019 w siedzibie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego – SCP, przy u. Kolumba 86, w Szczecinie, w godz. 9.00 – 15.00, w sali 136 na parterze.

Szczegółowe informacje oraz formularze rejestrowe znajdują się na stronie ZSRG - SCP.