Wskocz do projektu z mechanizmem Hop-on!

Program ramowy Horyzont Europa posiada instrument, który pozwala dołączyć podmiotom do projektów realizowanych przez międzynarodowe konsorcja. Ta inicjatywa skierowana jest do tych państw, które dotychczas miały mniejszy udział w programach ramowych UE, czyli do tzw. krajów wideningowych i konsorcjów, które mają już podpisaną umowę o dotację i zaczęły realizować grant.

Celem mechanizmu Hop-on jest zwiększenie udziału krajów wideningowych w projektach tematycznych z II filaru HE oraz z EIC Pathfinder. Do państw o mniejszym udziale w programach ramowych zaliczamy: Bułgarię, Chorwację, Cypr, Czechy, Estonię, Grecję, Węgry, Łotwę, Litwę, Maltę, Polskę, Portugalię, Rumunię, Słowację i Słowenię, Albanię, Armenię, Bośnię i Hercegowinę, Wyspy Owcze, Gruzję, Kosowo, Mołdawię, Czarnogórę, Maroko, Macedonię Północną, Serbię, Tunezję, Turcję, Ukrainę.

Beneficjenci, którzy chcieliby zaprosić do współpracy nowego partnera nie mogą mieć wcześniej w swoim konsorcjum podmiotu z kraju wideningowego. Koordynator projektu składa odpowiednie formularze do KE z opisem zadań i roli jakie mają być zrealizowane przez nowego członka konsorcjum, a także wskazuje wysokość potrzebnego finansowania. Wnioskować można maksymalnie o 500 tys. euro. Należy dodać, że zgoda na dołączenie nowego podmiotu musi być wyrażona przez wszystkich członków dotychczasowego konsorcjum projektowego. 

We wniosku aplikacyjnym trzeba szczegółowo opisać wartość dodaną nowego partnera w zakresie badań naukowych i innowacji, a także wykazać pakiety pracy i cele jakie mają zostać osiągnięte. Co warto podkreślić, zarówno ogłoszenia dostępnych ofert, jak również proces aplikacji odbywa się na portalu KE Funding & tender opportunities.
 
Mechanizm Hop-on jest niepowtarzalną szansą dla polskich naukowców i przedsiębiorców, dlatego serdecznie zachęcamy do przeglądania ofert i kontaktowania się z koordynatorami projektów. 

W celu poznania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z konsultantką Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, p. Anną Przybysz, e-mail: Anna.Przybysz@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53.

Projekt bez tytułu.gif

Komentarze