Women TechEU – program wspierający start-upy z branży zaawansowanych technologii już otwarty!

13 lipca 2021 r. Komisja Europejska uruchomiła program Women TechEU, którego celem jest wspieranie start-upów z branży deep tech, prowadzonych przez kobiety. Program oferuje najwyższej klasy coaching i mentoring dla kobiet założycielek, a także finansowanie, które pomoże przenieść ich działalność na wyższy poziom. Nabór wniosków trwa do 10 listopada br.

Women TechEU to zupełnie nowa inicjatywa Unii Europejskiej, która jest częścią obszaru ekosystemów innowacji w ramach Horyzontu Europa, prowadzonym przez Europejską Radę ds. Innowacji (EIC). Program ma na celu wyrównywanie różnic płci, wspierając kierowane przez kobiety start-upy z branży zaawansowanych technologii na wczesnym, najbardziej ryzykownym etapie. Będzie on oferował wsparcie finansowe w wysokości 75 tys. euro oraz jakościowy coaching i mentoring w ramach programu Women Leadership Programme, który obejmować będzie m.in. dedykowane wydarzenia networkingowe.

W ramach pierwszego zaproszenia do składania wniosków w ramach Women TechEU zostanie sfinansowanych do 50 obiecujących start-upów z sektora deep tech z państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa. Kandydatki muszą być założycielkami lub współzałożycielkami start-upu deep tech i zajmować najwyższe stanowisko kierownicze (CEO, CTO lub równoważne) w firmie. 

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

womentecheu.jpg