Warsztaty pt. "Aspekty finansowe w Horyzoncie 2020"

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty pt.:

"Aspekty finansowe w Horyzoncie 2020".

"Aspekty finansowe w Horyzoncie 2020"

które odbędą się 31 maja br., w godz. 09:00-15:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, sala "Szwalnia" (s. 115, I piętro).

Spotkanie skierowane jest do podmiotów przygotowujących wnioski do Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz jednostek realizujących już projekty, w szczególności do pracowników naukowych i administracyjnych uczelni wyższych oraz przedsiębiorców.

Warsztaty będą okazją do zapoznania się z najważniejszymi zasadami finansowymi obowiązującymi w programie Horyzont 2020. Przedstawionych zostanie wiele przykładów praktycznych oraz przeprowadzonych zostanie szereg ćwiczeń pozwalających zastosować pozyskaną wiedzę.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in.:

• jakie występują formy wykazywania kosztów?
  • jakie są kryteria kwalifikowalności kosztów?
  • co obejmują poszczególne kategorie kosztów bezpośrednich projektu?
  • kiedy uwalniają się koszty pośrednie i na co można je przeznaczyć?
  • jak wygląda dofinansowanie grantu?
  • jak należy rozumieć podmiot występujący jako strona trzecia projektu?
  • jak wygląda raportowanie oraz cykl finansowania grantu?
  • co należy rozumieć pod pojęciem wpływów do projektu?

Wydarzenie poprowadzi pani mgr inż. Angelika Łysiak, Specjalista ds. Programów Badawczych UE RCIiTT.

>>REJESTRACJA<<

Zapisów można dokonywać do 25 maja br. poprzez stronę internetową RCIiTT: www.innowacje.zut.edu.pl, zakładka "Szkolenia". Liczba miejsc ograniczona do 30 uczestników.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: alysiak@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 49 44.

Serdecznie zapraszamy!