Uczelnie na całym świecie szukają właśnie Ciebie!

Czekamy_na_Ciebie

Do 14 września 2016 r. trwa nabór wniosków o stypendia indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w Horyzoncie 2020. W związku z tym Uczelnie i przedsiębiorstwa na całym świecie poszukują doświadczonych naukowców, którzy będą chętni na wspólne aplikowanie o grant.

Indywidualne granty badawczo-szkoleniowe mają na celu rozwój kariery doświadczonych naukowców poprzez pracę nad indywidualnym projektem badawczym w sektorze akademickim lub pozaakademickim (szczególnie w przedsiębiorstwach) w Europie i/lub poza jej granicami, a także udział w konferencjach oraz różnego rodzaju szkoleniach, w tym rozwijających umiejętności i poszerzających wiedzę np. z zakresu transferu technologii, zarządzania zespołami i projektami badawczymi czy przedsiębiorczości.
Aplikować mogą badacze z czteroletnim doświadczeniem naukowym (po uzyskaniu tytułu magistra), bądź uzyskanym tytułem doktora. Minimalny okres trwania stypendium to 12 miesięcy. W ramach projektu można zaplanować realizację części działań (oddelegowanie do 6 miesięcy) w innej europejskiej instytucji z sektora pozaakademickiego lub akademickiego w zależności od rodzaju pierwszej instytucji.

Stypendia indywidualne obejmują dwa typy projektów:
European Fellowships umożliwiające realizację w dowolnym kraju UE lub stowarzyszonym z H2020 grantu trwającego 12-24 miesięcy. W ich ramach dostępne są także granty związane z powrotem do kariery naukowej po co najmniej 12 miesięcznej przerwie oraz granty reintegracyjne umożliwiające powrót naukowcom do Europy.
Global Fellowships dają możliwość realizacji grantu najpierw w kraju trzecim (od 12-24 miesięcy), a następnie obowiązkowy 12 miesięczny powrót do Europy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami wspólnego aplikowania o granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie.

>> OFERTY WSPÓLNEGO APLIKOWANIA O STYPENDIA INDYWIDUALNE <<