Szkolenie: Planowanie kariery naukowej

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z planowanie kariery naukowej, które odbędzie się 17 października 2018 r. w godz. 10:00-13:00, w siedzibie RCIiTT przy ul. Jagiellońskiej 20-21, sala „Szwalnia”.

Kariera naukowa wiąże się z podejmowaniem nowych wyzwań i strategicznym planowaniem kolejnych kroków w procesie rozwoju naukowego. Podejmowanie świadomych decyzji, stawianie celów i ich realizacja już na początku kariery pozwoli w rezultacie dążyć do doskonałości naukowej. Tym, co decyduje o rozwoju są kroki, jakie stawiamy każdego dnia, dlatego podczas szkolenia omówione zostaną zasady planowania i wyznaczania celów.

W otaczającym nas gąszczu możliwości stypendialnych oraz wielu źródeł finansujących badania czasami ciężko się odnaleźć, a korzystanie z odpowiednich mechanizmów może pomóc w rozwoju naszej kariery. W trakcie szkolenia spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytania: Czym jest kariera naukowa? Czy program Horyzont 2020 jest szansą na mobilność naukową? Jaki sens ma planowanie kariery? Podpowiemy, w jaki sposób budować swój wizerunek naukowy, aby dać sobie szanse na rozwój oraz z jakich narzędzi skorzystać, aby w pełni rozwinąć skrzydła.

Szkolenie kierowane jest do studentów i absolwentów planujących rozpocząć karierę zawodową w nauce, doktorantów oraz młodych naukowców z woj. zachodniopomorskiego. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Agatą Judzińską-Kłodawską, tel. 91 449 41 53, e-mail: ajudzinska@zut.edu.pl.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.