Szansa dla początkujących i doświadczonych naukowców. Jaka? Sprawdź!

Naukowcom na wszystkich szczeblach kariery polecamy zapoznanie się z projektami COFUND w ramach Działań Marii Skłodowskiej Curie w Programie Horyzont2020.

Projekty COFUND realizowane są przez organizacje finansujące lub zarządzające studiami doktoranckimi oraz programami stypendialnymi dla naukowców (np. uczelnie, organizacje badawcze, przedsiębiorstwa). Oznacza to duże zróżnicowanie zasad, zawartości i struktury poszczególnych programów. Cechą wspólną jest przyjmowanie naukowców, oferowanie im możliwości prowadzenia indywidualnych projektów badawczych, udziału w szkoleniach (w tym z umiejętności tzw. miękkich), stażach (m.in. w sektorze pozaakademickim), czy w konferencjach oraz działaniach popularyzujących naukę.

Granty przyznawane są naukowcom przez instytucje, których projekty zostały zaakceptowane przez Komisję Europejską. Instytucje te same dokonują selekcji i wybierają najlepszego kandydata, podpisują z nim umowę o pracę lub stypendium, zgodnie z obowiązującym w danym kraju prawem.

Do wyboru są dwa projekty:

1. Smart Manufacturing Advanced Research Training for Industry 4.0 w Irlandii,

Podstawowym celem programu SMART 4.0 realizowanym przez CONFIRM w Limerick, jest zwiększenie kreatywnego i innowacyjnego potencjału badaczy, którzy chcą rozwijać swoje indywidualne kompetencje. W ramach projektu przyznanych zostanie 16 prestiżowych stypendiów w toku 2 otwartych zaproszeń w 2019 i 2020 roku.

Termin składania wniosków: 1.02.2020 r.

1. RESPONSE - to society and policy needs through plant, food and energy sciences
    w Szwajcarii,

Program doktorancki RESPONSE oferuje 8 stanowisk dla naukowców na  początkującym etapie kariery. Projekt przyczyni się do kształtowania polityki i budowania zdolności do sprostania globalnym wyzwaniom w obszarach zrównoważonych systemów żywności, systemów zrównoważonej energii i decyzji dotyczących zrównoważonego użytkowania gruntów.

Termin składania wniosków: 1.12.2019 r.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Agnieszką Aloksa, e-mail: aaloksa@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53.