Spotkanie informacyjne „EIT Urban Mobility – Projekty, trendy i wyzwania w obszarze logistyki miejskiej”

Biuro Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Brukseli - Business & Science Poland (BSP) wraz z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii (EIT) Urban Mobility organizują spotkanie informacyjne „EIT Urban Mobility – Projekty, trendy i wyzwania w obszarze logistyki miejskiej”. Wydarzenie w formie online odbędzie się 28 marca 2022 r. w godz. 10.00 – 12.30.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o:

• nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i organizacyjnych wspierających poprawę efektywności przepływów towarów w miastach;
  • projektach badawczych obejmujących pilotażowe wdrożenia, które były realizowane lub są przewidziane do realizacji na polskim rynku;
  • hubach konsolidacyjnych, które mogą stać się samowystarczalnymi energetycznie i zintegrowanymi z pojazdami mobilnymi centrami przeładunkowymi;
  • koncepcji inteligentnych opakowań zwrotnych, wyposażonych w moduły komunikacyjne i sensoryczne, które umożliwiają jego śledzenie i wielokrotne wykorzystanie;
  • korzyściach z zastosowania inteligentnych zatoczek rozładunkowych.

A ponadto, przedstawione zostaną rowery towarowe oraz drony wspierające dostawy w miastach.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym przedsiębiorców i naukowców, a także studentów zainteresowanych rozwojem logistyki miejskiej. Wydarzenie ma również służyć nawiązaniu współpracy w celu wspólnego ubiegania się o finansowanie w ramach programów krajowych i europejskich.

Agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie Business & Science Poland.

W celu poznania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu z konsultantką Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia p. Anną Przybysz, e-mail: Anna.Przybysz@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53.

EITUM_baner4_.jpg