Programy doktorskie we współpracy ze Wspólnym Centrum Badawczym KE

Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej zaprasza instytucje szkolnictwa wyższego uprawnione do nadawania stopnia doktora do współpracy w ramach programu Collaborative Doctoral Partnership, charakteryzującego się wysokim potencjałem badawczym i rozwojowym. Wnioski można składać do 15 maja 2020 r.

Program Collaborative Doctoral Partnership ma na celu szkolenie młodego pokolenia doktorantów w dziedzinie nauk ścisłych i technologii z uwzględnieniem polityki naukowej. To niepowtarzalna szansa dla Uczelni/Instytutów, które mogą przygotować i prowadzić programy doktorskie we współpracy ze Wspólnym Centrum Badawczym (Joint Research Centre, JRC) Komisji Europejskiej, a także dla doktorantów, którzy część swoich badań będą mogli zrealizować w Instytutach JRC.

Aktualna edycja programu uwzględnia następujące obszary:

• Digital Governance,
  • Smart, connected and clean mobility,
  • EU Energy Transition,
  • Development of methods to monitor progresses, design transformations and identify solutions to achieve SDGs,
  • Secure and sustainable supply of raw materials for strategic value chains,
  • Artificial intelligence for earth observation,
  • Graphic causal models for hybrid threats,
  • Resilience of built infrastructure to natural and man-made hazards,
  • Health promotion and prevention of non-communicable diseases (NCDs),
  • Non-power nuclear and radiological technologies to achieve the SDGs 2030 Agenda,
  • Synergies of qualitative and quantitative methods for anticipation activities,
  • Behavioural insights applied to policy-making,
  • Robustness in complex data analysis and statistical modelling.

Wnioski można składać do 15 maja 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie KE.