Poszukiwani wybitni naukowcy do programu STARS, współfinansowanego dzięki akcji MSCA COFUND

Program STARS koordynowany przez Barcelona Supercomputing Center poszukuje 6 wybitnych naukowców, którym przyznane zostaną 24-miesięczne stypendia wyjazdowe, zapewniające narzędzia niezbędne do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu wysokowydajnych systemów obliczeniowych (HPC) w międzynarodowym i interdyscyplinarnym środowisku. Wnioski można składać do 14 lipca 2020 r.

Celem programu STARS (SupercompuTing And Related applicationS Fellows Programme 2020) jest wsparcie szkoleniowe wykwalifikowanych naukowców z tytułem doktora w dziedzinach związanych z wysokowydajnymi systemami obliczeniowymi (ang. High-Performance Computing, HPC), bądź powiązanych. HPC, ze względu na swój międzydyscyplinarny charakter i zdolność przetwarzania dużych ilości danych lub przeprowadzenia złożonych obliczeń, odgrywają istotną rolę w rozwiązywaniu problemów natury naukowej, przemysłowej i społecznej. Mają więc kluczowe znaczenie w naukach o Ziemi i meteorologii, naukach przyrodniczych, genomice i medycynie personalizowanej, inżynierii obliczeniowej, fizyce oraz obliczeniowych naukach społecznych.

Beneficjenci otrzymają w ramach grantu dwuletnią umowę o pracę na realizacje projektu badawczego z roczną pensją w wysokości 35.000,00 EUR brutto i pełnym ubezpieczeniem, 23 dni robocze płatnych wakacji (plus 24.12 i 31.12), dodatkowy zasiłek rodzinny 1.500 EUR brutto i atrakcyjny budżet 5.400 EUR na działania związane z podróżami, badaniami i szkoleniami. W ramach stypendiów przewidziane są także oddelegowania międzysektorowe (1–3 miesiące) do pozaakademickich ośrodków badawczych (takich jak Lenovo, CISCO, AstraZeneca, IBERDROLA, EU JRC, AEMET, IRB i CRG).

Wnioski można składać do 14 lipca 2020 r. za pośrednictwem strony Barcelona Supercomputing Center

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z p. Sarą Tabor-Osińską (Sara.Tabor@zut.edu.pl) lub p. Agnieszką Aloksa (Agnieszka.Aloksa@zut.edu.pl), konsultantkami ds. Programów Ramowych UE.