Polskie sukcesy w projektach MSCA RISE

Projekty MSCA RISE (Research and Innovation Staff Exchange) to projekty, których celem jest wymiana wiedzy i pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi oraz przyczyniające się do rozwoju innowacji, zaawansowania poziomu europejskich badań i rozwoju kariery pracowników. Polskie jednostki radzą sobie w tych konkursach bardzo dobrze – w latach 2014-2019 liczba polskich uczestnictw w finansowanych projektach przekroczyła 100!

Aby zachęcić wszystkich przyszłych wnioskodawców, poniżej prezentujemy projekty RISE, które są koordynowane przez polskie jednostki naukowe:

•    RENOIR – koordynowany przez Politechnikę Warszawską (z udziałem Politechniki Wrocławskiej jako partnera);
•    CLATHROPROBES – koordynowany przez Uniwersytet Wrocławski;
•    TICASS – koordynowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie (z udziałem Stowarzyszenia Edukacja, Nauka, Kultura jako partnera);
•    CONMECH – koordynowany przez Uniwersytet Jagielloński;
•    GREEN-MAP koordynowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
(projekt realizowany od 1.01.2020 r.)

Dodatkowo przypominamy o otwartym ostatnim konkursie na projekty MSCA RISE w programie Horyzont 2020. Wnioski można składać do 28 kwietnia 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Funding & tender opportunities.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Regionalnym Punktem Kontaktowym z p. Agnieszką Aloksa, e-mail: Agnieszka.Aloksa@zut.edu.pl.

5170935e4fcbcea4382.jpg