Otwarty nabór na roczne staże badawcze w USA

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza na roczne, w pełni finansowane, staże badawcze dla młodych naukowców. Nabór wniosków do Programu BioLAB trwa do 1 lutego 2022 r.

Program BioLAB skierowany jest do studentów studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych lub medycznych. Staż pozwala na prowadzenie badań w jednej z czterech instytucji:

• University of Virginia;
  • University of Chicago;
  • University of Texas: Southwestern Medical Center;
  • Oklahoma Medical Research Foundation.

Udział w Programie BioLAB obejmuje:

• staż w laboratorium badawczym pod nadzorem doświadczonego superwizora;
  • wynagrodzenie w formie stypendium;
  • pomoc w otrzymaniu wizy F-1 lub J-1 na pobyt w USA;
  • ubezpieczenie medyczne.

Aby móc wziąć udział w Programie, oprócz studiowania odpowiedniego kierunku, kandydaci muszą posiadać status studenta przez cały okres trwania stażu, mieć wysoką średnią z toku studiów oraz wykazywać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z p. Anną Przybysz, konsultantką ds. programów ramowych UE, e-mail: Anna.Przybysz@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53.