Oferty współpracy w ramach Horyzont 2020 - grudzień

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami współpracy w ramach projektów w Programie Ramowym UE Horyzont 2020.

Przedstawiamy 14 ofert współpracy – poszukiwani są partnerzy z różnych sektorów (w tym ze świata nauki i przemysłu). Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami:

 1. Hiszpański ośrodek badawczy, w ramach naboru do H2020-FETOPEN-2018-2020, poszukuje partnerów z doświadczeniem w produkcji membran z nanoporami i/lub zainteresowanych zastosowaniem urządzenia do ponownego fałdowania białek podatnych na agregację.
 2. Hiszpański instytut badań budowlanych poszukuje projektantów i/lub producentów inteligentnych okien oraz twórców przemysłowych technologii klejów do zawarcia umowy współpracy badawczej (LC-EEB-04-2020). Głównym celem projektu jest opracowanie nowego, modułowego systemu do modernizacji budynków, przy rzeczywistym obniżeniu ceny.
 3. Duża firma niemiecka, światowy lider w branży ciężarówek przemysłowych i rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, poszukuje naukowca z doświadczeniem w dziedzinach robotyki , pojazdów automatycznych i AI (sztucznej inteligencji) do opracowania wspólnej propozycji w ramach działań Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA).
 4. Brytyjska firma skupiająca się na badaniach oceanów chętnie podejmie współpracę w ramach konkursu H2020:CE-FNR-09-2020 Działanie pilotażowe w zakresie usuwania tworzyw sztucznych i odpadów z mórz. Poszukiwane są firmy działające w takich dziedzinach jak: technologie morskie, produkcja, nawigacja, pozyskiwanie energii, automatyzacja, biologia morska, robotyka i programowanie komputerowe. Celem działań pilotażowych jest m.in. opracowanie zbiorników kumulujących odpady, statku transportowego, głowicy zbierającej, zagęszczarki i maszyn, umożliwiających transfer tworzyw sztucznych.
 5. Poszukiwany partner przemysłowy w ramach 5G PPP (Infrastruktura sieci 5G w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego) – operator sieci mobilnej (MNO) lub dostawca urządzeń 5G Radio Access Network (RAN), pracujący nad rozwojem infrastruktury sieci nowej generacji i otwartych platform, obsługujących najnowocześniejsze aplikacje i projekty biznesowe.
 6. Instytut badawczy niemieckiego uniwersytetu przygotowuje projekt w ramach konkursu LC-SC3-RES-12019-2020 – Rozwój nowej generacji technologii energii odnawialnej. Poszukiwani są partnerzy ze środowiska akademickiego i przemysłu, którzy zajmowaliby się kwestiami związanymi z akceptacją społeczną, a także producenci elementów napędowych wykorzystujących energię wiatru.
 7. Włoski start-up z siedzibą w Mediolanie przygotowuje projekt w ramach Fast Track to Innovation (FTI). Firma opracowuje krem farmaceutyczny, zawierający czynniki regenerujące tkanki obecne w ludzkich płytkach krwi, do leczenia owrzodzeń skóry. Poszukiwani są partnerzy: Organizacja produkcji kontraktowej (CMO) oraz Kontraktowa organizacja badań klinicznych (CRO).
 8. Hiszpańska organizacja badawcza, pełniąca rolę koordynatora w ramach konkursu MG-2-12-2020, podejmie współpracę z firmą zatrudniającą profesjonalnych kierowców samochodów/ciężarówek. Zadaniem partnera będzie przetestowanie pierwszych wyników, walidacja prototypu demonstracyjnego, a także udział w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.
 9. Węgierska organizacja badawczo-technologiczna (RTO) szuka partnerów z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej , którzy dołączą do konsorcjum w ramach działań MSCA – Innowacyjne Sieci Szkoleniowe. Program skupia się na projektowaniu oraz badaniu związków peptydowych, charakteryzujących się wyższą selektywnością i większym powinowactwem wiązań peptyd-białko lub peptyd-biomembrana, ulepszoną stabilnością metaboliczną oraz wolniejszym klirensem.
 10. Centrum badawcze z Bułgarii poszukuje partnerów: MŚP, ośrodki badawcze, uniwersytety z doświadczeniem w dziedzinie fizyki laserowej i molekularnej kontroli kwantowej w ramach programu FET Open, skupiającego nowe idee w zakresie innowacyjnych technologii.
 11. Grupa ośrodków badawczo-rozwojowych z Niemiec, Hiszpani, Bułgarii i Macedonii Północnej opracowała system mikronawadniania, wykorzystujący minerały ilaste. W ramach zaproszenia do składania wniosków CE-SFS-36-2020 Dywersyfikacja dochodów na obszarach wiejskich w Afryce dzięki rozwiązaniom opartym na biologii, poszukiwani są partnerzy przemysłowi głównie z Europy, doświadczeni w opracowywaniu nowych materiałów i technologii związanych z systemami nawadniającymi.
 12. Włoska firma opracowała nowe rozwiązanie w pożarnictwie: oprogramowanie do zarządzania wielkoobszarowym systemem przeciwpożarowym wraz z monitoringiem w czasie rzeczywistym. W ramach Fast Track to Innovation, poszukiwani są partnerzy, którzy przetestowaliby aplikację na szczeblu krajowym.
 13. W ramach działań MSCA-ITN, niemiecki uniwersytet poszukuje dodatkowych partnerów przemysłowych, chętnych przyjąć doktoranta na finansowany przez 18 miesięcy staż w obszarze ATMP (Produkty Lecznicze Terapii Zaawansowanej).
 14. Konsorcjum europejskich uniwersytetów w ramach H2020-MSCA-ITN-2020 podejmie współpracę z partnerami przemysłowymi, którzy mają doświadczenie w dziedzinie elektrochemii.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na terminy zgłaszania swojego zainteresowania ofertą. W niektórych przypadkach jest on bardzo krótki.

Zainteresowanych daną ofertą prosimy o kontakt z p. Sarą Tabor-Osińską, stabor@zut.edu.pl, tel. 91 449 45 49.

 

Komentarze