Oferty współpracy w Horyzoncie Europa

Przedstawiamy kolejne oferty instytucji poszukujących partnerów do konsorcjów przygotowujących wnioski projektowe do konkursów w ramach programu Horyzont Europa.

Islandzka firma programistyczna poszukuje partnera do ugruntowania odkryć dot. sprawności sercowo-oddechowej i sprawności fizycznej osób w średnim i starszym wieku. Firma opracowała nowatorską metodologię monitorowania analizy krzywej tętna człowieka i obecnie jest w trakcie rozpatrywania zgłoszenia patentowego PCT do Europejskiego Urzędu Patentowego. Metodologia ta została potwierdzona przez niezależne badania na Uniwersytecie Islandzkim. Firma poszukuje obecnie uniwersytetów lub ośrodków badawczych z wykwalifikowanymi specjalistami, nowoczesnym  sprzętem i zdolnościami do przeprowadzania projektów walidacji i rozwoju na dużą skalę. Działania mają odbyć się w ramach programu Horyzont Europa.

Termin składania ofert: 31 lipca 2021 r.
Szczegóły oferty.

Niemiecka firma poszukuje dwóch rodzajów partnerów do konsorcjum do projektu w Horyzoncie Europa. Celem projektu jest ocena i poprawa jakości powietrza na dworcach autobusowych i stacjach metra poprzez zmniejszenie ilości drobnych cząstek pochodzących z hamulców autobusów i pociągów. Do konsorcjum poszukiwani są partnerzy:

• prywatny lub publiczny operator transportu (autobusy/metro) do udostępnienia obiektów jako stacje demonstracyjne;
  • organizacja badawcza do oceny wpływu cząstek hamulcowych na lokalną jakość powietrza i wody – partner ten powinien skupić się na badaniach obywatelskich, angażując użytkowników metra i autobusów w ankiety dotyczące ich osobistej percepcji.

Oferta dotyczy konkursu: HORIZON-CL5-2021-D5-01-15 - Development and demonstration of cost affordable and adaptable retrofit solutions for tailpipe and brake polluting emissions.

Termin składania ofert: 14 lipca 2021 r.
Szczegóły oferty.

Konsorcjum kierowane przez brytyjską firmę szuka dwóch partnerów w zakresie chemii metali akumulatorowych i produkcji baterii litowych do projektu w Horyzoncie Europa. Poszukiwani są partnerzy w zakresie:
•    produkcji materiałów aktywnych dla baterii (takich jak NMC, zwłaszcza węglany metali jako baza lub surowce);
•    produkcji ogniw litowych z wykorzystaniem związków metali, wytwarzanych przez partnerów konsorcjum.
Realizowany projekt miałby dotyczyć nowatorskiego wykorzystania procesu wychwytywania węgla do wyłapywania metali z czarnej masy baterii i ich recyklingu. Partnerzy projektu dążą do wychwytywania dwutlenku węgla w procesach recyklingu oraz do wykorzystania i tymczasowego składowania wychwyconego dwutlenku węgla po przetworzeniu.
Oferta dotyczy konkursu: HORIZON-CL5-2021-D2-01-06: Sustainable, safe and efficient recycling processes (Batteries Partnership).

Termin składania ofert: 31 sierpnia 2021 r.
Szczegóły oferty.

Hiszpańska firma inżynieryjna poszukuje partnerów do opracowania szybko wdrażanego, mobilnego laboratorium. Firma specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w sektorach bezpieczeństwa, obrony i ochrony środowiska. Poszukiwany partner wejdzie w skład konsorcjum startującego w konkursie w programie Horyzont Europa: HORIZON-CL3-2021-DRS-01-05: Fast deployed mobile laboratories to enhance situational awareness for pandemics and emerging infectious diseases. Zadaniem partnera będzie opracowanie projektu i produkcja mobilnej infrastruktury dla laboratoriów, kontenerów/schronów, elastycznych namiotów, sprzętu związanego z bezpieczeństwem i obsługą, generowaniem energii elektrycznej, biodekontaminacją i gospodarką odpadami biologicznymi oraz prowadzenie pakietu pracy w tym zakresie. Cały projekt ma na celu opracowanie możliwości szybkiej diagnostyki w pobliżu obszaru dotkniętego kryzysem, zapewniającej niezawodne i jednoznaczne wykrywanie i identyfikację czynników zakaźnych.

Termin składania ofert: 31 lipca 2021 r.
Szczegóły oferty.

Hiszpańskie MŚP poszukuje firmy z branży spożywczej (w tym napojów), która będzie partnerem w projekcie GREEN-LOOP przygotowywanym do konkursu w Programie Horyzont Europa: HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01-05: Manufacturing technologies for bio-based materials. Projekt ma na celu opracowanie nowego produktu opakowaniowego pochodzenia biologicznego dla sektora żywności i napojów, w szczególności, nowe bioplastikowe zamknięcie butelki, które może być stosowane do każdego rodzaju towaru, takiego jak: piwo, woda, oleje, itp. Poszukiwany jest partner do testów w skali przemysłowej (użytkownik końcowy). Firma musi określić specyfikację zamknięć butelek oraz przeprowadzić odpowiednie testy, aby upewnić się, że odpowiadają one ich potrzebom oraz wszystkim przepisom i normom wymaganym w tym sektorze.

Termin składania ofert: 30 lipca 2021 r.
Szczegóły oferty.

Zainteresowanym osobom i instytucjom więcej informacji udzieli konsultant ds. programów ramowych, p. Aleksandra Albińska, e-mail: Aleksandra.Albińska@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23.