Nowy Europejski Bauhaus – cykl webinariów

Komisja Europejska zaprasza w dniach 22-26 lutego 2021 r. na serię webinariów poświęconych Nowemu Europejskiemu Bauhausowi, czyli inicjatywie na rzecz zrównoważonego budownictwa i architektury, które są oparte na wiedzy naukowej, technologii, kulturze i sztuce, przyjazne środowisku i dostosowane do codziennych potrzeb mieszkańców.

Nowy Europejski Bauhaus to projekt, który ma łączyć design, ekologię, dostępność społeczną i cenową oraz inwestycje. Nowe projektowanie ma realizować cele Europejskiego Zielonego Ładu, przyczyniać się do osiągnięcia przez Europę neutralności klimatycznej oraz opierać się na gospodarce o obiegu zamkniętym, produkującej minimum odpadów i przeciwdziałającej degradacji różnorodności biologicznej.

W styczniu 2021 roku Komisja Europejska rozpoczęła fazę projektową tej inicjatywy. Jej głównym celem jest stworzenie koncepcji Nowego Europejskiego Bauhausu poprzez wykorzystanie pomysłów, określenie najważniejszych wyzwań oraz skojarzenie ze sobą zainteresowanych stron. Jednym z elementów fazy projektowej będzie konkurs, który Komisja planuje przeprowadzić wiosną br. Natomiast jej zwieńczeniem będą opublikowane na jesień 2021 r. zaproszenia do składania wniosków. Umożliwią one realizację pomysłów zgłoszonych w ramach nowego europejskiego Bauhausu poprzez wykorzystanie środków unijnych, zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym.

Na dedykowanej stronie internetowej architekci, artyści, projektanci, inżynierowie, naukowcy, przedsiębiorcy, studenci i wszystkie zainteresowane osoby mogą dzielić się przykładami inspirujących osiągnięć wpisujących się w koncepcję Nowego Europejskiego Bauhausu oraz pomysłami na projekty w ramach tego nowego przedsięwzięcia.

Terminy webinariów:

  • 22 lutego 2021 r. (poniedziałek) godz. 11:00 (CET)
  • 23 lutego 2021 r. (wtorek) godz. 11:00 (CET)
  • 24 lutego 2021 r. (środa) godz. 11:00 (CET)
  • 26 lutego 2021 r. (piątek) godz. 11:00 (CET)

Link do poszczególnych transmisji dostępny TUTAJ.

Grafika w stylu kreskowych ludzików. Po lewej stronie trzy domy i drzewko. na środku dwoje dorosłych, dziecko i zwierzę. Nad dorosłymi są dwa puste dymki na wypowiedź. Po prawej stronie są cztery drzewa. Na dole, wyśrodkowany napis New European Bauhaus, a pod spodem: beautiful, sustainable, together

Tagi
Szkolenia