Nowe oferty współpracy w ramach programu Horyzont Europa

Cypryjska firma informatyczna, poszukuje partnerów do demonstracji przemysłowych w ramach projektu przygotowanego na nadchodzące konkursy w Programie Ramowym Horyzont Europa. Celem jest zastosowanie technologii na skalę pilotażową/przemysłową systemu modernizacji ciepła przemysłowego, który będzie dostarczał do jednego lub kilku określonych procesów przemysłowych ciepło użytkowe w zakresie temperatur 90–250°C, pozyskiwane z odnawialnych źródeł energii (tj. z instalacji słonecznej) oraz nadmiaru ciepła odpadowego. Poszukiwany partner może pochodzić z dowolnego sektora przemysłowego, np.: spożywczego, chemicznego, tekstylnego, itp., wykorzystującego w środowisku przemysłowym zakresy temperatur 150-250°C lub 90-160°C. Szczegóły.
Termin składania ofert mija: 31.07.2021 r.

Firma z Wielkiej Brytanii poszukuje partnerów do konsorcjum do udziału w projekcie w klastrze 3 w programie Horyzont Europa: Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa na podstawie umowy o współpracy badawczej. Poszukiwane są organizacje mające doświadczenie w rejestrowaniu i walidacji dużych ilości danych w ramach technologii rozproszonego rejestru (DLT) w strukturach kontroli granicznej Schengen w UE, w celu wprowadzenia nowych mechanizmów przetwarzania dużej ilości danych. Badania będą obejmować skalowalność i testy iteracyjne, obejmujące etapy od wczesnego potwierdzenia proponowanej koncepcji do testów w środowisku rzeczywistym, we współpracy z wybranymi  węzłowymi portami lotniczymi i zainteresowanymi stronami zaangażowanymi w działalność operacyjną. Szczegóły
Wstępny termin składania ofert: 07.06.2021 r.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Aleksandrą Albińską, konsultantką ds. Programów Ramowych UE, e-mail: Aleksandra.Albinska@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23.
 

Komentarze