Nowe oferty współpracy w ramach programu Horyzont 2020

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami współpracy w ramach projektów w Programie Ramowym UE Horyzont 2020.

Poniżej przedstawiamy 3 oferty współpracy. Poszukiwani są partnerzy z różnych sektorów (w tym ze świata naukowego i przemysłowego). Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami:

1. Brytyjska firma specjalizująca się w oprogramowaniu w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (samouczenia się maszyn - ang. machine learning) poszukuje partnerów w ramach umowy o współpracy badawczej, którzy będą ekspertami w zakresie zaawansowanych interaktywnych technologii. Konsorcjum powstaje w odpowiedzi na temat konkursowy: ICT-55-2020 - Technologie interaktywne, szczegóły.

2. Międzynarodowy zespół kierowany przez brytyjską firmę i fundację czystego oceanu w ramach tematu konkursowego, związanego z dekarbonizacją transportu na duże odległości (LC-MG-1-13-2020) poszukuje szerokiej gamy partnerów w celu zaprojektowania, zbudowania i uruchomienia szybszych jednostek napędzanych energią słoneczną i wiatrową. Poszukiwani do konsorcjum są m.in.: konstruktorzy statków, eksperci w dziedzinie instalacji paneli słonecznych, turbin wiatrowych i systemów nawigacyjnych oraz producenci statków (użytkownicy końcowi),  szczegóły.

3. Hiszpańska firma biotechnologiczna, specjalizująca się w projektowaniu i opracowywaniu rozwiązań opartych na badaniach in vivo (testy z wykorzystaniem rybki: danio pręgowany) w ramach Fast Track to Innovation (FTI), mającego na celu stworzenie spersonalizowanych leków przeciwnowotworowych poszukuje do stworzenia konsorcjum:

  • firmy zajmującej się badaniem genomu: w celu stworzenia profilu genetycznego i molekularnego każdego rodzaju nowotworu;
  • firmy tworzącej bazy danych;
  • koncernu farmaceutycznego, szczegóły.

 

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na terminy zgłaszania swojego zainteresowania ofertą. W niektórych przypadkach jest on bardzo krótki.

Zainteresowanych daną ofertą prosimy o kontakt z p. Agnieszką Korpal, e-mail: Agnieszka.Korpal@zut.edu.pl, tel. 91 449 45 49.

Komentarze