Narzędzie Partner Search: Pomoc w tworzeniu konsorcjum

Program Horyzont Europa charakteryzuje się ciekawymi tematami konkursowymi na projekty badawcze i innowacyjne, które prowadzi się najczęściej w międzynarodowych konsorcjach. Co do zasady konsorcjum takie powinno składać się minimum z trzech niezależnych instytucji z trzech różnych państw. Portal Funding & tender opportiunities umożliwia nie tylko odnalezienie tematów konkursowych, ale także partnerów, z którymi będzie można podjąć współpracę!

Narzędzie Partner Search daje możliwość zamieszczenia krótkiej oferty (do 500 znaków ze spacjami) w języku angielskim, wyrażającej chęć przystąpienia do projektu w danym temacie. Ofertę taką można wystawić w dwóch trybach:

  • Expertise offer – kiedy przedstawiamy swoją instytucję jako potencjalnego partnera w projekcie;
  • Expertise request – kiedy poszukujemy odpowiednich instytucji do uzupełnienia konsorcjum projektowego.

Szczególnie interesująca jest pierwsza opcja, bo wyraża nie tylko chęć udziału w projekcie, ale też pośrednio pozwala zaprezentować jednostkę jako eksperta w danej dziedzinie, co może stwarzać wiele szans na współpracę w przyszłości. Narzędzie Partner Search umożliwia także przeszukiwanie bazy instytucji zarejestrowanych na portalu i znalezienia tych, które mogą wesprzeć planowany projekt odpowiednimi kompetencjami lub doświadczeniem. Instytucje można filtrować między innymi za pomocą słów kluczowych, położenia geograficznego czy typu organizacji.

Osoby i instytucje chcące uzyskać więcej informacji o narzędziu Partner Search bądź zainteresowane zamieszczeniem oferty współpracy na portalu Funding & tender opportiunities serdecznie zapraszamy do kontaktu z konsultantką Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE, p. Aleksandrą Albińską (Aleksandra.Albinska@zut.edu.pl, 91 449 47 23).

Komentarze