Nagroda Kryształowej Brukselki - zaproszenie do zgłaszania kandydatów do nagrody indywidualnej

Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE, których celem jest wzmocnienie doskonałości naukowej i podniesienie konkurencyjności gospodarczej Unii Europejskiej. Jest ona cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki.

Tegoroczna nagroda ma szczególny wymiar, ponieważ w tym roku podsumowujemy 20 lat uczestnictwa Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej i obchodzimy 20. rocznicę powstania KPK PB UE wspierającego uczestnictwo polskich podmiotów w tych programach.

W ósmej edycji Nagrody Kapituła pod przewodnictwem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, wyłoni laureatów spośród nominowanych do tego wyróżnienia w następujących kategoriach:

• nauka: uczelnie, instytuty badawcze, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk
  • biznes: małe i średnie przedsiębiorstwa, duże przedsiębiorstwa
  • administracja samorządowa
  • podmioty non-profit
  • nagroda indywidualna.

Zapraszamy do zgłaszanie kandydatów do kategorii nagroda indywidualna, którzy wykazali się aktywnością i wybitnymi indywidualnymi osiągnięciami w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE od dnia 1 stycznia 1999 roku do dnia 31 marca 2018 roku. Kandydatów do nagrody indywidualnej można zgłaszać za pośrednictwem formularza do dnia 25 kwietnia 2018 r.

Szczegóły odnośnie zasad przyznawania nagrody Kryształowej Brukselki określa regulamin konkursu.

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 6 czerwca 2018 r. podczas uroczystej Gali Nagrody Kryształowej Brukselki, która odbędzie się w Warszawie.