Nadchodzące nabory wniosków - Bio-Based Industries Joint Undertaking (BBI JU)

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych RCIiTT ZUT w Szczecinie serdecznie zaprasza do zapoznania się z najnowszymi tematami naborów wniosków na projekty badawczo-innowacyjne w ramach wspólnego przedsięwzięcia na rzecz bioprzemysłu. Bio-Based Industries Joint Undertaking (BBI JU) to partnerstwo publiczno-prywatne o wartości 3,7 mld euro między UE a konsorcjum BIC (Bio-based Industries Consortium), które w ramach Programu Ramowego UE Horyzont 2020 realizuje wizję i cele strategiczne dla branży bioprzemysłu.

W tegorocznym naborze, którego budżet wynosi 87 mln €, proponowanych jest 16 tematów konkursowych pogrupowanych według czterech strategicznych orientacji: Feedstock, Process, Products i Market uptake.

Projekty skierowane są do konsorcjów międzynarodowych składających się z jednostek naukowych oraz przedstawicieli bioprzemysłu (minimum 3 jednostki z 3 różnych państw członkowskich lub stowarzyszonych z PR UE Horyzont 2020).

Pełna lista tematów wraz z dokładnymi opisami zakresów tematycznych znajduje się w Rocznym Planie Pracy BBI JU 2020. BBI JU oferuje również narzędzie wspomagające budowanie konsorcjów projektowych - BBI JU Partnering Platform

Nabory zostaną uruchomione 15 kwietnia i potrwają do 3 września 2020 roku. Więcej informacji o tematach konkursowych udziela konsultant ds. Programów Ramowych, p. Michał Grudziński, e-mail: Michal.Grudzinski@zut.edu.pl.
 

bbi_joint_undertaking.jpg

Komentarze