Nabór wniosków do Innovative Training Networks (ITN) w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie

Do 14 stycznia 2020 trwa nabór wniosków w ramach działań Akcji Marii Skłodowskiej-Curie Innovative Training Networks. Konkurs ma na celu wyszkolenie nowego pokolenia doktorantów w Innowacyjnych Sieciach Szkoleniowych.

Projekty mogą być realizowane przez co najmniej 3 instytucje z 3 różnych krajów zaangażowane w prowadzenie badań i innowacje. Instytucje mogą pochodzić z sektora akademickiego (np. państwowe i prywatne uczelnie wyższe, instytuty badawcze itp.) oraz szeroko zdefiniowanego sektora pozaakademickiego (np. przedsiębiorstwa, w tym MŚP, szpitale, muzea, banki, organizacje pozarządowe i charytatywne). Projekty ITN mogą dotyczyć każdej dziedziny wiedzy i tematyki zaproponowanej przez wnioskodawców. Ich podstawą jest opracowanie przez międzynarodowe konsorcjum wspólnego programu badawczo-szkoleniowego dla grupy początkujących naukowców rekrutowanych z całego świata.

ITN może mieć jedną z trzech form:

  • European Training Networks (ETN) – Kształcenie poprzez badania realizowane wspólnie przez co najmniej 3 partnerów naukowych i biznesowych z krajów UE i stowarzyszonych. Sieć ma na celu szkolenie wysoko wykwalifikowanych doktorantów i pobudzanie w nich przedsiębiorczości, kreatywności i innowacji w Europie.
  • European Industrial Doctorates (EID) – wspólne studia doktoranckie organizowane przez co najmniej jedną instytucję akademicką, która uprawniona jest do nadawania stopni doktorskich oraz co najmniej jednego partnera, który nie jest uczelnią, przede wszystkim przedsiębiorstwa. Doktoranci uczestniczą w programie, który jest nadzorowany wspólnie przez jednostki z obu typów instytucji, przy czym muszą spędzić 50% czasu trwania studiów w przedsiębiorstwie.
  • European Joint Doctorates (EJD) – wspólne studia doktoranckie organizowane przez minimum 3 organizacje akademickie, które mają prawo nadawania stopni doktorskich. Konsorcjum tworzy wspólne programy doktoranckie, które skutkują uzyskaniem wspólnych, podwójnych lub wielokrotnych stopni doktorskich. EJD składa się z co najmniej 3 partnerów uprawnionych do nadawania stopnia doktora z trzech państw członkowskich lub stowarzyszonych.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z p. Agnieszką Aloksa, e-mail: Agnieszka.Aloksa@zut.edu.pl tel. 91 449 41 53.

W najbliższym czasie zorganizujemy szkolenie dla osób zainteresowanych aplikowaniem o granty ITN - szczegółowe informacje pojawią się na naszej stronie internetowej.

 

 

Komentarze