Nabór do programu stypendialnego EPFLglobaLeaders

EPFLglobaLeaders to nowy, międzynarodowy program stypendialny dla doktorantów, realizowany przez Politechnikę Federalną w Lozannie (fr. École polytechnique fédérale de Lausanne - EPFL). Ta szwajcarska uczelnia otrzymała dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach działań Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA-COFUND-2019). Jego realizacja ma za zadanie przyczynić się do rozwoju wiedzy i świadomości na temat aktualnych problemów społecznych wśród początkujących naukowców, a także przygotować ich do działania w roli liderów zrównoważonego społeczeństwa, skupiających się na globalnych wyzwaniach. Ogólnym celem projektu EPFLglobaLeaders jest dotarcie do najlepszych doktorantów oraz zapewnienie im szkoleń, doświadczenia i wskazówek, dzięki którym będą w stanie rozwinąć swoje kariery. Program otwarty jest dla kandydatów w dowolnej dyscyplinie dostępnej w EPFL. Czterdziestu ośmiu z nich skorzysta z wielostronnego programu szkoleniowego, który zawierać będzie oddelegowania do sektora pozaakademickiego.

Nabór wniosków jest otwarty: od 1 października do 15 grudnia 2020 r. (Nabór 1) oraz od 1 lutego do 15 kwietnia 2021 r. (Nabór 2).

Więcej informacji znajduje się na stronie EPFLglobaLeaders.

Usunięto obraz.