Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Rozpoczęła się kampania projektu „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu”. To przede wszystkim konkurs dla przedsiębiorców, w którym liczy się wizja i pomysł na biznes a także unikalna giełda lokalnych firm oraz interaktywna gra, w której mieszkańcy głosują na swoich faworytów! W ten innowacyjny sposób Województwo Zachodniopomorskie promuje nasz region.

Głównym celem projektu jest promocja Pomorza Zachodniego jako regionu o unikalnych walorach – innowacyjnego, wspierającego nowe technologie, niezwykle atrakcyjnego dla przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów. Najważniejszą inicjatywą realizowaną w ramach kampanii jest konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu”. Jego misją jest wyłonienie podmiotów gospodarczych, których działania, produkty i usługi charakteryzują się największą kreatywnością i oryginalnością. Zgłoszenia przyjmowane będą do 09 września br. a spośród nich zostanie wybrane grono trzydziestu najbardziej inspirujących przedsiębiorstw w regionie. Zwycięzców wyłonią uczestnicy otwartego głosowania oraz Kapituła. Dla przedsiębiorców jest to szansa aby opowiedzieć o swojej firmie, zaistnieć w mediach, wygrać prestiżową statuetkę oraz atrakcyjne nagrody.

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” skierowany jest do właścicieli mikro, małychi średnich przedsiębiorstw. Do konkursu mogą zgłaszać się firmy wypełniając formularz  dostępny na stronie internetowej organizatora. Z 30 laureatami zakwalifikowanymi do drugiego etapu konkursu nakręcone zostaną spoty reklamowe. To okazja, by zaprezentować inspirujące firmy z regionu i zachęcić innych do czerpania z cennych doświadczeń laureatów.

Kluczowym etapem konkursu będzie głosowanie na zwycięzców, w którym będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy regionu. Na stronie internetowej konkursu uruchomiony zostanie dedykowany system o oryginalnej mechanice gry w konwencji giełdy. Uczestnicy głosowania otrzymają pulę wirtualnej waluty, która będą mogli zainwestować w wirtualne akcje swoich faworytów. O wyborze zwycięzców zadecyduje również Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele dużych firm z Pomorza Zachodniego.

Podsumowanie konkursu, w ramach którego zostaną nagrodzeni wszyscy zwycięzcy laureaci, nastąpi w trakcie uroczystej Gali, która odbędzie się 11 grudnia 2018 r. Poza konkursem, podczas kampanii, przewidzianych jest szereg działań reklamowych, przede wszystkim w internecie. Filmy promujące laureatów i zwycięzców konkursu emitowane będą w serwisach: YouTube, Ipla.pl i Tvn.pl. Ponadto przewidziana jest kampania odsłonowa (Onet.pl, Wp.pl), rich media oraz działania w mediach społecznościowych. W kampanię zaangażowani będą również influencerzy.

Przewidziane nagrody w konkursie:

 • dla przedsiębiorców: 74 400 PLN na rozwój firm, w tym dla każdego z 6 zwycięzców voucher o wartości 10 tys. PLN  
 • dla uczestników głosowania: 20 osób, które zajmą najwyższe miejsce w głosowaniu, otrzyma nagrodę w postaci tabletu Apple iPad 32GB Wi-Fi
 • dla nominujących: 1 osoba, która najlepiej uargumentuje, dlaczego zgłaszany przez nią przedsiębiorca powinien znaleźć się w konkursie, otrzyma tablet Apple iPad 32GB Wi-Fi

Przewidziane są dwie edycje konkursu:

 • I edycja:
  • skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
  • termin realizacji: sierpień – grudzień 2018 r.
 • II edycja:
  • skierowana jest do startupów, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
  • termin realizacji: maj – październik 2019 r.

Wśród partnerów kampanii znalazło się szereg instytucji, które tworzą zaplecze naukowe dla firm z regionu, organizacji lokalnych i ogólnopolskich zrzeszających przedsiębiorstwa z sektora MŚP, podmiotów, które reprezentują interesy firm i wspierają rozwój przedsiębiorczości: Fundacja BizUp, Infoshare Academy, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Metalika Klaster Metalowy, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Północna Izba Gospodarcza, Stargardzka Agencja Rozwoju Regionalnego, TechKlub Szczecin, Transgraniczny Klaster Szlak Wodny Berlin-Szczecin-Bałtyk, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Startup Academy.

Komentarze