Konkurs na granty indywidualne MSCA w Horyzoncie 2020 otwarty!

8 kwietnia 2020 r. otworzono ostatni konkurs na granty indywidualne (Individual Fellowship, IF) w ramach Akcji Marie Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020.

MSCA IF to granty badawczo-szkoleniowe dla naukowców z minimum 4-letnim doświadczeniem liczonym od dnia uzyskania tytułu magistra. Głównym celem tych projektów jest zwiększenie potencjału wnioskodawców poprzez umożliwienie im rozwoju zawodowego, zarówno w sektorze akademickim, jak i pozauczelnianym.

Naukowiec ma do dyspozycji dwa rodzaje stypendiów, których wybór zależy od miejsca realizacji projektu badawczego:

• European Standard Fellowships – granty realizowane w dowolnym kraju UE lub stowarzyszonym z Programem Horyzont 2020 przez okres od 12 do 24 miesięcy. W konkursie mogą startować także osoby, które miały przynajmniej 12-miesięczną przerwę w pracy naukowej lub przez długi czas przebywały poza Europą, lecz chciałyby wrócić i na jej terytorium kontynuować prace badawcze.
  • Global Fellowships – naukowiec zostaje oddelegowany do kraju trzeciego, gdzie przez okres 12-24 miesięcy prowadzi projekt, a następnie wraca do Europy i kontynuuje badania przez kolejnych 12 miesięcy.

Podpowiadamy, że w ramach konkursu można także przyjąć naukowca z zagranicy w swojej jednostce, a koszty jego wynagrodzenia, pobytu i prowadzonych badań pokryje Komisja Europejska!

Termin składania wniosków upływa 9 września 2020 r.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na portalu Funding & tender opportunities.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane konsultacjami przygotowywanego wniosku do kontaktu z p. Agnieszką Aloksa z Regionalnego Punktu Kontaktowego PR UE, e-mail: Agnieszka.Aloksa@zut.edu.pl