IX edycja konkursu „Diamentowy Grant”

Konkurs ma na celu wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania, tak aby przyspieszyć ścieżkę rozwoju ich kariery naukowej.

Konkurs skierowany jest do:

• absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera albo równorzędny w roku ogłoszenia konkursu,
  • studentów jednolitych studiów magisterskich lub odpowiednich, którzy ukończyli trzeci rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę, a w przypadku jednolitych studiów magisterskich trwających 6 lat – studentów, którzy ukończyli czwarty rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę.

Projekty zgłaszane w konkursie nie mogą trwać dłużej niż 48 miesięcy a koszt ich realizacji nie może przekroczyć:

• 180 000 zł dla projektu z dziedziny nauk humanistycznych, dziedziny nauk społecznych, dziedziny nauk teologicznych lub dziedziny sztuki;
  • 220 000 zł dla projektu z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dziedziny nauk rolniczych lub dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych.

Wnioski należy składać za pośrednictwem Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania (OSF) do 26 stycznia 2020 r.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie MNiSW.