Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Zachodnia już funkcjonuje w RCIiTT ZUT

Miło nam poinformować, że Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Zachodnia rozpoczął swoją działalność w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. ZUT w Szczecinie jest partnerem konsorcjum z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który jest jednocześnie jego liderem. Dodajmy, że makroregion Polska Zachodnia współdziała razem z innymi makroregionami, tworząc ogólnopolską sieć koordynowaną przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa usytuowany w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Jako Horyzontalny Punkt Kontaktowy (HPK) świadczymy usługi konsultacyjne i informacyjne dla podmiotów zainteresowanych aplikowaniem o dofinansowanie w największym programie ramowym Unii Europejskiej Horyzont Europa (o budżecie 95,5 mld euro). Nasze usługi skierowane są do podmiotów fizycznych i prawnych mających siedziby w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Tworzymy ogniwo pośredniczące pomiędzy Komisją Europejską, przyznającą fundusze na dofinansowanie badań naukowych i innowacji a odbiorcami tego wsparcia.

Pomagamy i wspieramy w:

• dobraniu odpowiedniego konkursu;
  • poszukiwaniu partnerów do konsorcjum;
  • przygotowaniu wniosku projektowego;
  • realizacji projektu i jego obsłudze administracyjnej;
  • w założeniu profilu eksperta w bazie Komisji Europejskiej.

Horyzontalny Punkt Kontaktowy zastąpił Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, który do 2021 r. funkcjonował w strukturach RCIiTT ZUT w Szczecinie.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z konsultantkami HPK w RCIiTT ZUT w Szczecinie:
Agnieszka KorpalAgnieszka.Korpal@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23
Anna PrzybyszAnna.Przybysz@zut.edu.pl, tel. 91 449 41 53