Fundacja Kościuszkowska zaprasza do aplikowania o granty

Fundacja Kościuszkowska (The Kosciuszko Foundation) została założona w 1925 r. w Nowym Jorku. Od swojego samego początku działa na rzecz pogłębiania więzi pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską dzięki m.in. programom wspierającym wymianę naukową. Obecnie trwa nabór wniosków na granty w ramach programu Exchange Program to the US w roku akademickim 2022/2023. Wnioski można składać do 15 listopada 2021 r.

Granty przyznawane będą w trzech kategoriach:

• Kosciuszko Foundation Fellowship: skierowany do pracowników naukowych polskich uczelni lub innych instytucji naukowych. Badacze muszą mieć stopień naukowy doktora lub wyższy. Czas trwania: od 3 do 9 miesięcy.
  • Kosciuszko Foundation Grants: przeznaczony dla doktorantów. Czas trwania: od 3 do 9 miesięcy.
  • Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship: skierowany do wykładowców, którzy poprowadzą wykłady na tematy związane z historią, kulturą i literaturą polską. Czas trwania: 10 miesięcy.

Tematyka badań jest dowolna.

Aplikować mogą Polacy, którzy na stałe mieszkają w Polsce oraz znają język angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora.

Więcej informacji udzieli konsultantka Regionalnego Punktu Kontaktowego PR EU, p. Anna Przybysz (Anna.Przybysz@zut.edu.pl, 91 449 41 54).