FameLab ‒ konkurs dla naukowców, którzy mają coś do powiedzenia!

Famelab to międzynarodowy konkurs dla naukowców, którzy mają coś do powiedzenia. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Konkurs pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik, a Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego objęło go patronatem. Partnerami konkursu są: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Kościuszkowska i Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki. Formuła konkursu FameLab jest świetnym narzędziem w popularyzacji nauki. Udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe możliwości rozwoju kariery.

Aby zgłosić się do FameLabu należy wypełnić do 28 stycznia 2019 formularz zgłoszeniowy. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3 minutowy film przedstawiający sylwetkę naukowca i jego wystąpienie.

Terminy obowiązujące 8 edycje FameLabu:

Przyjmowanie zgłoszeń: 3 grudnia 2018 – 28 stycznia 2019 (do godziny 12:00)

Półfinał: 2 marca 2019

Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych: 29–31 marca 2019

Finał krajowy:18 maja 2019

Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham: 4–9 czerwca 2019

Nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w 8 edycji FameLabu to 13 tysięcy złotych, za drugie miejsce 7 tysięcy złotych, a trzecie miejsce 3 tysiące złotych. Dodatkowo zostanie przyznana nagroda publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu) fundowany przez British Council. Specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów.

Więcej informacji o konkursie FameLabu dostępne są na stronach:

Informacja w serwisie CNK

Informacja w serwisie MNiSW

Komentarze