DZIAŁAJ ZA GRANICĄ! Szkolenie dla firm chcących działać w Niemczech i Skandynawii już 14 grudnia br.

Zastanawiają się Państwo, czy i jak możecie sprzedać swoje usługi i towary w Niemczech lub w Skandynawii? Jakie są tam regulacje prawne, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zawieraniu umów handlowych, gdzie i jak uzyskać certyfikację dla swych produktów?

Jesteście właścicielami, kadrą zarządczą lub pracownikami mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego i nurtują Was podobne pytania? Jeśli tak, zapraszamy na szkolenie, które będzie pomocne przed podjęciem decyzji o poszerzeniu działalności firmy i wejściu na rynek niemiecki i rynki skandynawskie. Szkolenie odbędzie się już 14 grudnia w RCIiTT.

Jego celem jest przedstawienie zasad, jakie dotyczyć będą podmiotów zamierzających działać w Niemczech i w Skandynawii. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić podstawową analizę możliwości eksportowych swojej firmy; jakie są wymagania formalno-prawne i formy prowadzenia działalności gospodarczej w  Niemczech i w Skandynawii. Przedstawione zostaną zasady, jakie  obowiązują przy dopuszczeniu produktów na rynek UE/EOG. Zaprezentowane zostaną również wymagania certyfikacyjne produktów na rynku skandynawskim oraz niemieckim; charakterystyki tychże rynków w wybranych branżach. Ponadto omówione będą kwestie dotyczące charakterystyki procesu sprzedaży towarów i świadczenia usług na przedmiotowych rynkach w kontekście procesów sprzedaży i dystrybucji, reklamy oraz promocji; sposoby realizacji i zabezpieczenia firmy przy zawieraniu transakcji w międzynarodowym obrocie handlowym. Poruszona będzie także kwestia tworzenia umowy jako instrumentu zabezpieczającego transkacje handlowe - jej elementy, forma, prawo właściwe.

Informacje te z pewnością będą pomocne przedsiębiorcom na etapie planowania rozwoju działalności na rynku niemieckim i rynkach skandynawskich. Ułatwią zdefiniowanie ścieżki dla przyszłych działań firmy, która rozważa eksport usług i towarów do Niemiec lub Skandynawii.

Szkolenie poprowadzi prawnik, specjalista ds. prawa gospodarczego z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zagadnień dotyczących m.in. świadczenia usług w UE przez polskie podmioty gospodarcze, certyfikacji i standaryzacji, wymogów rejestracyjnych (zezwoleń, koncesji), aspektów podatkowych dotyczących transakcji międzynarodowych, prawa pracy
i ubezpieczeń społecznych, prowadzenia działań eksportowych, właściciel w firmie Żak Legal Support Office, pan Łukasz Żak.

Formularz rejestracyjny na szkolenie dostępny jest pod adresem: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/dzialaj-zagranica-zasady-eksportu-towarow-i-uslug-na-rynek-niemiecki-i-rynki-skandynawskie